Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - Wyskakujące okno - Okno: Jak chcesz otwierać elementy tego typu

08 Cze 2019 15:35 165 5
  • Poziom 4  
    Witam.

Mam problem od paru dni z okienkiem które wyskakuje samoczynnie przy używaniu laptopa:
    Okno: Jak chcesz otwierać elementy tego typu i wychodzi kilka propozycji: outlook, chrome, wyszukaj w windows store.
    Nie ma podanego ani rozszerzenia jakiego typu chce otwierać ani co otwiera bo ja nic nie uruchamiam - wychodzi samo.
    Gdy wybiore np chrome wtedy chrome uruchamia sie sam z różna częstotliwością.
    Domyślnie na początku wyskakiwała apliakcja poczta i by założyć konta - z tego wnioskuje że gdzieś samo w tle coś uruchamia komendę mailto ale po usunięciu aplikacji poczta wyskakuje okno jak chcesz otwierać.
    Czy ktoś może wie jak to usunąć lub jak w łatwy sposób sprawdzić co uruchamia ten proces.
    Próbowałem w konfiguratorze systemu wyłączyć wszystkie pozycje w karcie uslugi nie nalezace do MIcrosoft oraz w medagerze zadań w sekcji uruchamianie wyłączyłem wszystkie - dalej wyskakuje. Bardzo proszę o radę.
  • Poziom 37  
    Witam.
    Jaki to jest model laptopa?
    Czy na klawiaturze lub w jej okolicach znajdują się "przyciski multimedialne" do uruchamiania aplikacji takich jak np. kalkulator, przeglądarka, odtwarzacz multimediów itp.?
    Aktualizowałeś system do wersji 1903?
    Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Jest to laptop Medion 99893. Nie ma tu żadnych dodatkowych przycisków.
    Wersja 1803.

EDIT
    Czy ktoś może wie jak usunąć takie wyskakujące okienko lub gdzie/czym sprawdzić co uruchamia ten proces?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Napisz w tym dziale, zamieść logi z programu FRST. https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum217.html

Moderowany przez dt1:

Temat został przeniesiony do właściwego działu i został odblokowany, proszę w nim kontynuować dyskusję - nie ma potrzeby zakładać kolejnych wątków na ten sam temat (nowy wątek został usunięty).

• Poziom 4  
    W programie FRST jakie opcje należy zaznaczyć w podsekcji filtrowanie i skan opcjonalny by raport był użyteczny?