Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

I9100 Galaxy S2 wymiana płyty głównej na serwisową bez numeru IMEI

darekace 08 Jun 2019 17:30 216 2
    darekace
    Level 15  
    Posiadam telefon Samsung Galaxy S2 ( i9100). Prawdopodobnie ma uszkodzoną płytę główną.
    Mogę zakupić nową płytę główną do tego modelu. Jest to płyta jakie posiadają serwisy Samsunga, płyta nie posiada numeru IMEI.

Czy wystarczy ją zamontować , spisać numer IMEI z uszkodzonej płyty i wgrać go np. używając Z3X Tool do tej nowej płyty z serwisu? Czy to wystarczy?

Czy z taką płytą z serwisu nic sam nie zrobię i lepiej kupić jakąś używana z IMEI?

Drugie pytanie. Obecna płyta ma dziwna usterkę. Nie raz zdarzyło mi się, że nikt nie mógł do mnie zadzwonić. Osoby te słyszały, że jestem niedostępny. Ja nic o tym nie wiedziałem bo telefon zasięg miał. Dopiero po restercie telefonu można było dodzwonić się do mnie.
    Wada nie zależna od firmware. Testowałem na kilku różnych. Dlatego myślę, że uszkodzona jest płyta główna.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    nutergsm
    Moderator of GSM
    A sprawdzałeś kartę na innym telefonie i czy sprawdzałeś telefon z inną kartą?
    Płytę lepiej kupić używaną bo z zaprogramowaniem nowej płyty jest trochę zachodu.
    darekace
    Level 15  
    Kartę SIM wymieniłem na nową w salonie u operatora. Również myślałem, że jest uszkodzona. Niestety efekt z nową kartą jest ten sam. Wykluczyłem, że 2 karty mogły by być w ten sam sposób uszkodzone.

Firmware Samsunga, Neat Rom i najnowszy LineageOS. Wszędzie był ten problem.

Problem ustępuje po restarcie. Niestety nie wiem kiedy znów się pojawi. Wiem, że jest, gdy przez kilka dni nikt nie dzwoni. Wtedy zresztą znajomi mówią, że nie mogli się dodzwonić. Ja z kolei nic nie wiem, bo telefon zachowuje się normalnie.