Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Prins - Prins Błąd 241 rozłącza gaz

paweltaki 08 Cze 2019 23:09 513 0
    paweltaki
    Poziom 12  
    Witam. Panowie pomocy! Pacjent Prins. Podczas podróży auto się przełączyło na benzynę, sygnał podobny do braku lpg. Jednak ponowne przełączenie na gaz nie przyniosło efektu tylko benzyna. Kiedy zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie instalacja próbuje przełączyć na gaz ale znów rozłącza. Po podłączeniu komputera błąd 241 (Fault 241: Injector 4 noload) pomyślałem uszkodzony wtrysk na 4 cylindrze. Nauczony doświadczenie postanowiłem to sprawdzić zamieniłem wtryski miejscami i błąd dalej ten sam. I tu proszę o pomoc szanowne grono . Potrzebuję informacji który kabelek (jaki kolor ) mam sprawdzić czy jest przejście pomiędzy wtryskiem a komputerem. Może ktoś posiada jakiś schemat w języku polskim. Dziękuję z góry za poświęcony czas. Pozdrawiam i czekam na porady.

Dodano po 5 [godziny] 36 [minuty]:

Witam, po długich poszukiwaniach znalazłem. W załączniku schemat a może nie schemat a opis montażu. W instrukcji opis który kabel za co odpowiada. Po tym opisie znalazłem usterkę, przepalony kabel w wiązce. Post do zamknięcia ale może komuś się kiedyś przyda. Pozdrawiam