Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Program do projektowania modeli w 3D

08 Cze 2019 21:13 396 9
  • Poziom 6  
    Witam!
    W ciągu kilku dni mam zamiar kupić drukarkę 3 Anet A6. Zacząłem szukać potrzebnych programów. Będę używał programu Cura 4.1 do ciecia projektów. Z czego wiem nie można w nim projektować własnych modeli. Widziałem wiele programów. Od autodeska wiele pobierałem. W pierwszej kolejności pobrałem Meshmixer od autodeska. nie rozumiałem programu więc dałem sobie spokój. Potem Art of ilusion ,który nawet się nie uruchomił. W temacie jestm zielony więc proszę o pomoc. Może w Curze można projektować albo znacie jakiś inny program dla początkujących.
    Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    FreeCAD, OpenSCAD, Fusion 360 i wiele innych.

Ja akurat używam FreeCAD.
    Łatwy,prosty i szybko się robi obiekty.
    Program do projektowania modeli w 3D
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Adi24 dzięki zainstaluje i spróbuje coś zaprojektowac. Jeszcze jedno. Czy program potrzebuje jakiś zewnętrznych aplikacja np. Java?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Polecam Fusion 360! Darmowy na 3 lata jeżeli zarejestrujesz wersję jako student. Troszkę trudny i mało intuicyjny na początek, ale jest na YT cała masa tutoriali jak to ugryźć, także po polsku. Możliwości programu naprawdę ogromne.
  • Poziom 6  
    Adi24 pobrałem DesignSpark Mechanical i zrobiłem projekt. Żeby drukarka odczytała trzeba jeszcze pociąć i wgrać na karte z rozszerzeniem gcode, więc muszę wrzucić do cury a w rozszerzeniach, które otwierają się w curze modele są zdeformowane. Wiesz może co mam zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Julek Rogalski napisał:
    ...więc muszę wrzucić do cury a w rozszerzeniach, które otwierają się w curze modele są zdeformowane.
    Jakie to deformacje? Jeśli chodzi o wielokąty zamiast okręgów, czy wymiary w calach zamiast w milimetrach to trzeba to ustawić w opcjach eksportu do STLa.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Zachęcam do przejrzenia poradników DesignSpark Mechanical https://youtube.com/playlist?list=PLNqVlu4imP5N0_dSPSw1Ead5qJ4pn1k4I
    W opcjach exportowym do stl można zamieniać parametry szczegółowości, generalnie stl składa cie z wielokątów i nie ma w nim klasycznych luków (bez względu na program w którym sie projektuje).

Pozdr
  • Poziom 6  
    Dzięki za pomoc. Poradziłem sobie z tym programem.
  • Poziom 6  
    Dzięki za pomoc. Poradziłem sobie z tym programem.

Dodano po 1 [minuty]:

Pobrałem SD mechanical