Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio FM - Podłączenie zewnętrznej anteny przez USB

08 Cze 2019 22:20 285 5
  • Poziom 7  
    Jakiś czas temu kupiłem dla członków rodziny "RADIOODTWARZACZ FM CD MP3". Mieszkają jednak oni w takim miejscu, że jest problem z odbiorem radia FM. Pomyślałem, że sposobem na rozwiązanie problemu będzie zakup anteny zewnętrznej czy też pokojowej, ale jest jeden problem. Nie wiem, jak podłączyć ją do tego "bumboksa", bo nie widzę w nim takiego klasycznego wejścia antenowego. Można podłączyć tylko USB albo słuchawki (chyba mini jack). W związku z tym mam pytanie, czy istnieją anteny zewnętrzne, które można podłączyć przez USB lub zamiast słuchawek? I czy to będzie w ogóle działać? Albo czy są jakieś przejściówki? Proszę o pomoc!
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie ma.
    Zawsze można dorobić gniazdo antenowe, tylko wtedy po gwarancji.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 7  
    SP5IT napisał:
    Nie ma.
    Zawsze można dorobić gniazdo antenowe, tylko wtedy po gwarancji.

A w jaki sposób? Jest to skomplikowana sprawa? Bo z góry zaznaczam, że jestem raczej zielony w tych tematach
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gniazdo, wiertarka kawałek przewodu.
    M
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Trzeba pokazać jak to wygląda radio z zewnątrz a decyzja o rozkręceniu jak wyżej; utrata gwarancji

Przeważnie w środku plastikowej obudowy jest antena w postaci obcinka przewodu, który jest rozciągnięty w środku odtwarzacza .

W przypadku bardzo małych przenośnych radioodbiorników anteną jest przewód słuchawkowy
  • Poziom 7  
    HD-VIDEO napisał:
    Trzeba pokazać jak to wygląda radio z zewnątrz a decyzja o rozkręceniu jak wyżej; utrata gwarancji

Przeważnie w środku plastikowej obudowy jest antena w postaci obcinka przewodu, który jest rozciągnięty w środku odtwarzacza .

W przypadku bardzo małych przenośnych radioodbiorników anteną jest przewód słuchawkowy

Jest to taki mały radioodbiornik z CD.