Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Keeway Hurricane Tab2 - leje się paliwo z gaźnika

09 Cze 2019 10:07 366 6
  • Poziom 9  
    Witam, w skuterze jak w temacie leje się paliwo z gaźnika do wlotu filtra powietrza, przez co wycieka na straty dużo paliwa. Paliwo płynie ze zbiornika paliwa opadowo wężykiem bezpośrednio do gaźnika. Sam gaźnik wygląda tak i jest podobno odblokowany:
    Skuter Keeway Hurricane Tab2 - leje się paliwo z gaźnika
    Próbowałem czyścić gaźnik i sprawdzałem czy zawór iglicowy się nie wiesza, ale ciągle to samo. Gaźnik jest nowy. Skuter odpala dobrze i nie ma problemu z jazdą. No i iglice na przepustnicy ustawiłem na najmniejszą dawkę. Proszę o jakieś wskazówki, zwłaszcza że nie wiem jaką role pełni zawór elektryczny widoczny na zdjęciu i kiedy się załącza.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 19  
    Zawór to prawdopodobnie ssanie lub odcinanie paliwa w gaźniku jest jakiś pływak na dole.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Tak jest pływak!
  • Poziom 19  
    A nie przetarty nie kapie z niego paliwo.
  • Poziom 9  
    Wydaje się być nie przetarty ale w wodzie go nie sprawdzałem zwłaszcza że jest nowy.Jutro sprawdze
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Badanie pływaka w wodzie mija się z celem, gdyż jest mniej higroskopijna niż benzyna. Jeśli jest to nowy gaźnik, to wydaje mi się, iż podczas regulacji gaźnika mogłeś uszkodzić zawias pływaka, bądź zawór iglicowy (zamocowanie). Możesz ustnie sprawdzić szczelność zaworu tj. odwrócić gaźnik i dmuchać w króciec dopływu paliwa.

Elektrozawór w gaźniku pełni rolę automatycznego ssania, które wyłącza się po pewnym czasie.[/tex]
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem pływak jest szczelny ale jak dmucham do wlotu paliwa to powietrze jest blokowane zarówno w poziomie jak i w pionie.Widocznie zawór od pływaka się zawiesza do pozycji zamkniętej tylko nie wiem czemu (niby czysty)pozatym nic nie odginałem jeśli chodzi o blaszki od pływaka.