Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Keeway Hurricane Tab2 - leje się paliwo z gaźnika

DONIU305 09 Jun 2019 10:07 1713 6
 • #1
  DONIU305
  Level 9  
  Witam, w skuterze jak w temacie leje się paliwo z gaźnika do wlotu filtra powietrza, przez co wycieka na straty dużo paliwa. Paliwo płynie ze zbiornika paliwa opadowo wężykiem bezpośrednio do gaźnika. Sam gaźnik wygląda tak i jest podobno odblokowany:
  Skuter Keeway Hurricane Tab2 - leje się paliwo z gaźnika
  Próbowałem czyścić gaźnik i sprawdzałem czy zawór iglicowy się nie wiesza, ale ciągle to samo. Gaźnik jest nowy. Skuter odpala dobrze i nie ma problemu z jazdą. No i iglice na przepustnicy ustawiłem na najmniejszą dawkę. Proszę o jakieś wskazówki, zwłaszcza że nie wiem jaką role pełni zawór elektryczny widoczny na zdjęciu i kiedy się załącza.
 • #2
  feno
  Level 19  
  Zawór to prawdopodobnie ssanie lub odcinanie paliwa w gaźniku jest jakiś pływak na dole.
 • #4
  feno
  Level 19  
  A nie przetarty nie kapie z niego paliwo.
 • Helpful post
  #6
  Staszek49
  Level 35  
  Badanie pływaka w wodzie mija się z celem, gdyż jest mniej higroskopijna niż benzyna. Jeśli jest to nowy gaźnik, to wydaje mi się, iż podczas regulacji gaźnika mogłeś uszkodzić zawias pływaka, bądź zawór iglicowy (zamocowanie). Możesz ustnie sprawdzić szczelność zaworu tj. odwrócić gaźnik i dmuchać w króciec dopływu paliwa.

  Elektrozawór w gaźniku pełni rolę automatycznego ssania, które wyłącza się po pewnym czasie.[/tex]
 • #7
  DONIU305
  Level 9  
  Sprawdzałem pływak jest szczelny ale jak dmucham do wlotu paliwa to powietrze jest blokowane zarówno w poziomie jak i w pionie.Widocznie zawór od pływaka się zawiesza do pozycji zamkniętej tylko nie wiem czemu (niby czysty)pozatym nic nie odginałem jeśli chodzi o blaszki od pływaka.