Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wtyk db 15 dwurzędowy vga - Podłączenie do zwykłego vga

09 Cze 2019 10:26 213 4
  • Poziom 39  
    Witam
    Trafił do mojego warsztatu przemysłowy komputer siemensa z dotykowym ekranem 19".
    MA wejście VGA ale na wtyku db15 dwurzędowym, nie mogę znaleźć nigdzie specyfikacji tego rozwiązania, jak również sposobu zasilania monitora.
    Ma jeszcze wejście displayPort i USB
    Próbowałem podłączyć prze dp ( przelotką lenowo na vga, jednocześnie podając usb ( zasilanie ?) ale nie dała znaku życia. podłączony do oryginalnego kompa przemysłowego ( ma wtedy podpięte wszystkie kable ( usb, vga, dp) działa , przez 2 minuty i obraz robi się biały. Wygląda na to , ze pracuje po VGA , bo odłączenie tego kabla wyłącza obraz i gasi ledy w podświetleniu.
    Muszę go podłączyć do serwisowego kompa aby zlokalizować usterkę w wyświetlaniu.
    pierwsze pytanie - jak jest zasilany taki monitor, czy w tym nietypowym dwurzędowym VGA jest też podane zasilanie ?
    jak go podłączyć do zwykłego kompa?
    Alternatywą będzie wykonanie - kupienie przedłużacza db-15 2 rzędowego i zatrudnienie oryginalnego kompa przemysłowego ( ograniczony dostęp do tego sprzętu) do testów w czasie naprawy..
    Pozdr. J.
  • SterControl
  • Poziom 40  
    adamjur1 napisał:
    jak go podłączyć do zwykłego kompa?

Jak Ci odpowiedzieć, jak nawet typu sprzętu nie podałeś?
  • SterControl
  • Poziom 39  
    Wydaje mi się że danych jest wystarczająco, ale podam więcej :
    Monitor Simatc HMI
    PC 677B
    dostępna w sieci dokumentacja ( dość dokładna ) nie zawiera informacji o złączu . VGA.
    Poszukuję informacji o złączu d-sub 15 dwurzędowym.
    Pozdr. J.
    Nowa informacja - monitor jest sterowany po dp, a to złącze d-sub 15 to jego zasilanie ( może nie tylko ale odpięcie dp przerywa wyświetlanie ( podświetlenie zostaje ) a odpięcie dsub wyłącza wszystko. Tak więc standard d-sub 2 rzędowy VGA okazał się pomyłką.
    muszę rozpracować tego d-suba tak by można było zasilać monitor z innego źródła niż komp przemysłowy.
    Temat do zamknięcia.
  • Poziom 39  
    Podobny ale trochę inny , na końcu ma literkę D.
    Te manuale już mam ( do obu wersji). nadal nie znalazłem specyfikacji złącza d-sub, które oprócz zasilania 12V daje jeszcze dwa- trzy sygnały. podanie 12V na piny gniazda w monitorze uruchamia na chwilę jego płytkę( zapala się zielona dioda na płytce ) ale monitor nie startuje. Zamówiłem kabel przedłużacz dsub 15 1:1, podam zasilanie i sygnały z działającego kompa zmierzę co tam wchodzi i może coś się da zasymulować. Jak nie to trzeba będzie jeszcze przedłużacz dp i naprawę prowadzić w oparciu o sprawny komputer.
    Pozdr. J.