Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH 12 - Jakie radio CB?

09 Cze 2019 11:52 174 4
  • Poziom 13  
    Kolega kupił kilka dni temu Volvo FH 12 i poprosił mnie o pomoc w wyborze radia CB. Sprzedający wyciągnął radio, a instalacja z fabryczną anteną została. Użytkownik jest na tyle mało techniczny, że musi mieć SQ i RF na pokrętle. Jeździ w trasy i po mieście, na dodatek w dzień i w nocy, więc będzie na pewno musiał od czasu do czasu pozmieniać ustawienia, żeby dało się komfortowo pracować. W dawnych czasach poleciłbym mu Unidena 520, z którym osobówką zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy km i byłem zadowolony. Radio ma być nowe, bo z używanym to różnie bywa. President odpada, bo jest przereklamowany, a za znaczek nie zamierzamy płacić. Znalazłem jakieś klony na Allegro unidenopodobne: M-tech legend II PLUS, LUITON LT-298, CANVA 278. Czy ktoś się spotkał z tymi cudakami i może się na ich temat wypowiedzieć?
  • Poziom 12  
    M tech legend 3 asc. Wcześniejsze wersje bym sobie darował, tak jak te nowe wersje 520.
  • Poziom 32  
    Tam antena jest problemem przede wszystkim w FH12. Co do ceny za radio Johnny 2 posiada dosyć skuteczny ASC. Opinia kierowców ciężarówek. Nie moja. Naprawdę dobrze sprawdza się po porządnym tuningu tego radia przez profesjonalistę. I żeby była tzw. jasność w temacie układ ASC jest prawdziwym aktywnym układem redukcji szumów szerokopasmowych.
  • Poziom 39  
    epiotr2 napisał:
    Użytkownik jest na tyle mało techniczny, że musi mieć SQ i RF na pokrętle.
    Więc tym bardziej CB z ASC, odpada. :wink:
    epiotr2 napisał:
    Radio ma być nowe, bo z używanym to różnie bywa
    "Punk widzenie zależy od punktu siedzenia". :D
    Ja wolałbym kupić np: starego alana 100 plus aniżeli nową chińską, "padlinę" wykonaną w technologi SMD. :cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Udało mi się zdobyć używanego unidena 520 z pewnych rąk, chińczyk, nie grzebany. Założyłem i chłopaki testują.