Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lokalizatory przewodów- opinie

09 Cze 2019 21:54 603 8
  • Poziom 13  
    Witam. Wiem że temat był już wałkowany ale już jakiś czas temu i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
    Mam na oku 4 lokalizatory i jeśli pracowaliście na którymś proszę o opinie. Proszę o plusy i minusy.
    1. MS6818 MASTECH
    2. LSG-10 voltcraft
    3. LA-1012
    4. AX-T2090
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Witajcie. Trochę minęło od ostatniego postu, ale odgrzebuje temat związkiem z zakupem lokalizatora.
    Więc skusiło mnie zakup AX-T2090. Nowy kosztuje w granicach 800-900 zł. Mi udało sie go nabyć za połowę ceny.
    Po krótkich testach warsztatowych urządzenie sie spisuje całkiem dobrze. Wykrywa zwarcia przewodów, ułożenie przewodu oraz wykrywa przewody pod napięciem.
    Niby urządzenie proste w obsłudze ale po pierwszych testach doszedłem do wniosku ,że by dokładniej interpretować wskazania należy dobrze poznać zasadę działania.
    Po pierwszej budowie jestem zadowolony.
    Urządzenie nadal jest testowane.
    Na razie nic wiecej nie mogę napisać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Jeśli chodzi o MS6818 MASTECH to używam prywatnie jak i w pracy i jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia i mogę polecić każdemu elektrykowi. Z tego co wiem to Maciej15kV ma taki sam i również sobie bardzo chwali.
  • Poziom 1  
  • Poziom 30  
    Mam i ja, i jestem zadowolony.
  • Poziom 13  
    Po długim szukaniu i analizowaniu danych internetowych zdecydowałem się na AX-T2090. 
    Mam go od jakiś 4 miesięcy i jestem zadowolony. 
    Prosty w obsłudze w miarę dokładny jak na swoją cenę. bez problemu wykrywa zwarcia czy przerwy w instalacji. Nawet zrobiłem test wykrywania stelażu pod płytą gipsową. Jeden przewód do kaloryfera (uziemienie) a drugi do jednego profilu gdzie była wkręcona śrubka. Praktycznie cały stelaż to jedna całość więc za pomocą lokalizatora wykryłem wsz9ustkie pozostałe profile.
    jestem wstanie go polecić.