Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik hamulca ręcznego mazda 626 cronos

14 Wrz 2005 10:07 1526 3
  • Poziom 9  
    Podczas jazdy i silniejszego wciśnięcia pedału hamulca zapala się dioda od hamulca ręcznego i gaśnie po zatrzymaniu lub puszczeniu pedału. Przy delikatnym hamowaniu nie zapala się. Płyn jest ok nie ubywa go , auto chyba normalnie hamuję...Czy wie ktoś co się dzieje?
  • Poziom 37  
    Witam
    Odłącz czujnik poziomu płynu i zobacz czy się zapala. Być może jest na granicy i po silniejszym chamowaniu sie zapala . Sprawdz klocki i ew. szczęki NIE DOLEWAJ PŁYNU tego się nie robi . Sprawdż czy nie ma czujnika zawartości wody w płynie ham.
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Dzięki za radę ale już jest wszysko ok. Na forum mazdy poradzili mi dolać płynu do pełna pomimo iż nie jest go za mało i pomogło. Wiem że nie powinno się dolewać ale nie miałem wyjścia, dolałem trochę dot 4 choć nie wiem jaki mam płyn. Teraz zapewnę muszę cały wymienić....tylko jeszcze nie wiem jakiej specyfikacji. Jedni mówią dot4 inni dot5 a jeszcze inni dot3...
  • Poziom 37  
    Witam
    Wszystkie są mieszalne tylko mają inną temperaturę wrzenia.
    Minimalna przy której trzeba natychmiast wymienić płyn to 165C .Zasadna jest też wymiana co dwa lata z czego trzeba sobie zdawać sprawę są to zalecenia producenta.
    Pozdrawiam