Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki klimatyzator do mieszkania ~40mkw.?

10 Cze 2019 10:37 153 4
  • Poziom 24  
    Bardzo mocno zastanawiam się obecnie nad montażem klimatyzacji w mieszkaniu, jednak niewiele (jeszcze) wiem na temat tego jak wygląda rynek takiego sprzętu.

Mieszkanie ma blisko 40 metrów kwadratowych. Przedpokój, mała sypialnia, łazienka i kuchnio-salon (największy, więc tutaj musi wisieć jednostka wewnętrzna). Wyjście na balkon jest w salonie. Mieszkanie jest kilkuletnie, raczej dobrze ocieplone - a na pewno dobrze nasłonecznione :)

No i mam parę pytań:
    1) Jaką moc powinienem wybrać, aby była odpowiednia do mieszkania?
    2) Czy jest szansa, że (klimatyzator założony w salonie) w sypialni będzie też trochę chłodniej (przy pootwieranych drzwiach, oczywiście :) )
    3) No i chyba najważniejsze - w jaki sprzęt celować (ale nie z wyższej półki :) )? Jakie marki/modele są godne polecenie?
  • Poziom 30  
    Ja mam przenośna ok 9000BTU i ogarnia mi dwa pokoje łącznie 30m2.Ale mam klimę w jednym i rurę do drugiego pokoju.Wygląda to średnio ale rzadko mam upał w mieszkaniu.
  • Poziom 24  
    Dzięki, ja jestem zainteresowany Splitem.
  • Poziom 20  
    1. Do takiego metrażu to potrzebujesz klimatyzacji 3,5kW.
    2. Oczywiście w sypialni będziesz miał chłodniej, jednak nie będzie tak chłodno jak w salonie.
    3. Tu będzie każdy chwalił to co ma. Najpopularniejsze są Mitsubishi, LG, Gree, Samsung.

Ja tej wiosny założyłem Samsunga 3,5kW który chłodzi mi 45m.
  • Poziom 24  
    Dzięki za podpowiedź. Też wydawało mi się, że 3.5kW będzie wystarczające, jednak przeglądając oficjalne strony producentów i próbując wyliczyć w rożnych kalkulatorach podaje bliżej 5kW - dlatego wolałem dopytać.

Co możecie powiedzieć o systemach Whirlpool? Widzę, że są konkurencyjne cenowo.