Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić litery 3D ze sklejki, 150 cm, LED RGB WS2811 - część II

a_noob 10 Cze 2019 14:59 81 0
  • Po 500+ dniach wreszcie opublikowałem drugą część filmu ;)
    W tej części możecie obejrzeć wykańczanie liter, powstawanie podpór, oraz montaż modułów LED, sterownika i przetwornicy zasilającej.
    Pierwsza część: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3444691.html

Link

To co najbardziej zapewne Was interesuje to sama instalacja świetlna. Zastosowane moduły to bazujące na układach WS2811 mleczne kopułki o średnicy 30 mm. W każdej kopułce znajdują się trzy LEDy RGB i układ sterujący, zasilane napięciem 12 V.

Nad pracą modułów czuwa sterownik K-1000C, który wszystkie sekwencje świetlne ma zapisane na karcie SD. Sterownik umożliwia wybór wyświetlanej sekwencji/programu oraz prędkości odtwarzania. Programy świetlne są tworzone na komputerze za pomocą programu LedEdit, aby uzyskać efekty jak na filmie, należy wprowadzić do programu rozmieszczenie przestrzenne poszczególnych modułów oraz ich kolejność.

Zasilanie odbywa się poprzez przetwornicę DC-DC model SD-100A-12, dzięki zakresowi jej napięcia wejściowego 9.5 - 18 V, napis możemy dokarmiać dowolnym zasilaczem z napięciem wyjściowym z tego zakresu, akumulatorem, bądź z instalacji samochodowej. Dlaczego takie zasilanie? Napis ma służyć fotografowi, który chce mieć możliwość wykonywania zdjęć z jego udziałem w plenerze oraz ustawić go później na sali weselnej, dzięki przetwornicy, zarówno moduły jak i sterownik dostają stabilne 12 V.

Linki do wyżej wymienionych komponentów są podane w opisie filmu na YouTube, obsługę sterownika K-1000C i programu LedEdit znajdziecie bez problemu w internecie.

Gorąco zachęcam do subskrybcji mojego kanału na YT, nie jestem natarczywy, raczej rzadko wrzucam nowe filmy :D

Fajne! Ranking DIY