Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC Market MODBC/412 - PC Market MODBC/412 błąd operacji bazodanowej

10 Cze 2019 15:18 132 6
  • Poziom 9  
    Witam
    PC Market MODBC/412 błąd operacji bazodanowej - taki błąd wyskakuje przy uruchomieniu programu. Problem spory bo kopia zapasowa bazy z 02.01.2019. Można coś jeszcze uratować?. Restarty sql nic nie pomagają.
  • Poziom 4  
    Witamy!
    Chętnie pomożemy rozwiązać Twój problem. Aby go właściwie zdiagnozować prosimy o podesłanie:
    - numer licencji (znajdziesz go: w menu Kontrola -> Informacje o programie lub na pudełku lub na karcie licencyjnej). Numer zaczyna się od litery M33...
    - wszystkich informacji, o których pisałeś w tym wątku.

Powyższe informacje wyślij na adres market(malpa)insoft.com.pl. Sprawa trafi do Działu Serwisu PC-Market, chętnie pomogą rozwiązać Twój problem.

Informacyjnie:
    Błędy bazodanowe najlepiej weryfikować w logu dostępnym w katalogu Logi (C:\Program Files (x86)\Insoft\PCMWin_7_1\Log, plik o nazwie zgodnej z nazwą bazy danych). Szczegóły błędu pozwolą określić przyczynę problemu. Jeśli w szczegółach błędu jest informacja o problemach z łączeniem do źródła danych to należy zweryfikować stan serwera bazodanowego - czy ma status Uruchomiony.

W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji
  • Poziom 9  
    Nie mogę nawet odpalić programu bo obrazu wyrzuca błąd i nie sprawdzę nr licencji. Klucz dostałem elektronicznie.
  • Poziom 4  
    Proszę sprawdzić stan serwera na zakładce Usługi w Menedżerze zadań. Jeśli stan ma status Zatrzymany to proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Rozpocznij.

PC Market MODBC/412 - PC Market MODBC/412 błąd operacji bazodanowej
  • Poziom 9  
    To mi chodzi na win xp i w procesach nie mam takiej usługi
  • Poziom 4  
    https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Uslugi-w-Windows-XP

Aby włączyć program Usługi musimy kliknąć prawym przyciskiem na ikonę Moj komputer a następnie z menu wybrać opcję Zarządzaj. W oknie Zarządzanie komputerem rozwijamy drzewo Usługi i aplikacje. Na samym końcu zaznaczamy Usługi. Do tego okna możemy również dostać się szybciej, wpisując w oknie Uruchom komendę services.msc.