Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei Y6 2017 - Czarny ekran, tylko podświetlenie, telefon działa

Elektrozbrojmistrz 10 Jun 2019 18:52 3330 1
    Elektrozbrojmistrz
    Level 4  
    Witam, mam pytanie odnośnie tego co mogło się zepsuć i ile może kosztować naprawa.
    Pacjentem jest Chińska pluskwa Huawei Y6 2017, telefon nie upadł, użytkowany normalnie.
    Pierwszym niepokojący objawem, który się dzisiaj pojawił był niedziałający dotyk więc pomyślałem, że tylko się zawiesił, zresetowałem przyciskiem bocznym który działał normalnie. Telefon po ponownym uruchomieniu i delikatnym obstukaniu zaczął reagować na dotyk, po 10 minutach znowu ta sama historia, nacisnąłem delikatnie na górną część wyświetlacza, efektem było całkowite utracenie danych(czarny ekran, brak kolorów, czegokolwiek), podświetlenie cały czas działa. Telefon działa "w środku" poprawnie, przychodzą powiadomienia, wibruje, informacyjna dioda LED o powiadomieniach mruga na zielono.
    Moje pytanie: co mogło się zepsuć, i ile może to kosztować? Osobiście obstawiam poluzowanie się taśmy wyświetlacza.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Trzeba rozebrać i zobaczyć. Sam ekran z dotykiem licz z wysyłką około 200zł plus robocizna chyba, że sam wymienisz.