Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr CNes 40230 - zbyt wysoka temperatura w chłodziarce i zamrażarce

10 Cze 2019 21:52 261 5
  • Poziom 9  
    W chłodziarko - zamrażarce około 10 letniej mam problem ze zbyt wysoką temperaturą. W chłodziarce jest praktycznie temperatura otoczenia natomiast w zamrażalniku -5°C (ustawiono -15°C). Czy mógłbym prosić o poradę? Od czego rozpocząć diagnozę?
    Pozdrawiam
    Mirr
  • Poziom 19  
    Wyłącza się czy śmiga non stop jaki termostat elektroniczny czy z kapilarom.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.
    Dopiero teraz mam zamiar zabrać się za moją lodówko zamrażarkę. Mam wrażenie, że czasami się wyłącza. Natomiast jeśli chodzi o termostat to chyba jest elektroniczny. W lodówce znalazłem czujnik temperatury.
    Pozdrawiam
    Mirek
  • Poziom 16  
    Jest kilka wersji z tego co widzę. Ale wszystkie maja pelny no Frost z dwoma parownika i sterowaniem elektronicznym. + Zawór przesterowania między parownikami. Diagnoza moze byc ciezka bez oględzin. Mozesz na poczatek sprawdzic czy skraplacz jest cieply gdy sprezarka pracuje. No i mozna zajrzec do zamrażarki na parownik i pomierzuc elementy
  • Poziom 9  
    Z prawej stron w 1/3 w dotyku jest gorący. Z lewej strony wydaje się, że nie jest dużo chłodniejszy od ręki.

Liebherr CNes 40230 - zbyt wysoka temperatura w chłodziarce i zamrażarce

Mógłbyś napisać co konkretnie mogę zmierzyć w zamrażalniku ?

Z dodatkowych objawów.
    Wydaje mi się, że zamrażalnik pracuje lepiej. Temperatura jest ujemna. W upalne dni w lodówce temperatura była identyczna z temperaturą otoczenia.

Przyjrzałem się też dzisiaj dokładniej kompresorowi. Wydaj się, że cały czas czas pracuje.

Mirek
  • Poziom 16  
    Z tego co piszesz cos dzieje sie z układem. Tam na dole kolo sprężarki jest zawór taka biala kostka. Moze z nim byc problem. Moze byc mala ilosc czynnika. Moze być niedrożne (rury lub filtr, albo oba). Temat defrostu narazie moze bym zostawił. Bez przyrządów nie sorawdzisz wartosci ciśnień itp