Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ustawienia dekodera DVB-C dla Vectry

11 Cze 2019 09:49 84 5
  • Poziom 9  
    Witam Forumowiczów.

Zakupiłem dekoder Samsung SMT C7140 do odbioru niekodowanych kanałów w kablówce. Niestety dekoder nie posiada funkcji pełnego skanowania. Aby dekoder zadziałał potrzebuję wpisać cztery parametry do skanowania: częstotliwość , network id, modulacja, symbol rate. Dzwoniłem do Vectry jednak po 30 minutach przełączania i puszczania muzyczki konsultant z boa powiedziała że nie ma takiej wiedzy i ewentualnie oddzwoni jak znajdzie te parametry. Do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi.
    Może da się odczytać te parametry z jakiegoś dekodera Vectry? Mój region to śląskie.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 30  
    Po pierwsze aby móc odbierać telewizję nadawaną przez Vectrę należy być ich abonentem, po drugie za podłączenie drugiego odbiornika może być pobierana dodatkowa opłata miesięczna. Po trzecie W Vectrze do odbierania tv potrzebna jest karta do modułu CI+ umożliwiająca dekodowanie programów i dająca dostęp do właściwego pakietu programów.
    W celu zrozumienia zasad panujących i rozwiania wątpliwości w Vectrze proszę się zapoznać ze stroną techniczną Vectry.
    https://www.vectra.pl/pomoc/pomoc-techniczna
  • Poziom 9  
    nomudrek nie zrozumiałeś albo nie dokładnie przeczytałeś mój post. Chodzi o kanały niekodowane w kablu. Na moim osiedlu spółdzielnia zlikwidowała instalacje zbiorcze na blokach ze względu na koszt konserwacji i w zamian za to kabel z Vectry doprowadzony jest do każdego mieszkania z pakietem "socjalnym". W kablu jest kilka kanałów analogowych. Niekodowane są również cyfrowe które pokrywają się z tymi które są na muxach DVB-T.
    Niedawno sprzedałem telewizor z tunerem DVB-C który odbierał wszystkie niekodowane cyfrowe kanały Vectry. Wystarczyło zrobić pełny skan sieci kablowej. Niestety ten dekoder nie ma pełnego skanowania i możliwe jest tylko przez wpisanie parametrów z sieci kablowej i pobranie listy kanałów z częstotliwości channel database.

potrzebuję coś takiego jak w linku: https://www.msmenergetyka.pl/stegnypd/StrGl/T...zukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf
    patrz punkt 3 ale dla Vectry.

Może da się te dane wyciągnąć z dekodera Vectry bo na moje pytanie w tej sprawie boa na razie nie odpowiada.
  • Poziom 27  
    Witaj. Zakładając, że posiadasz TV nowszego typu, proponowałbym pobrać listę kanałów na TV z oferty VECTRY i pomimo braku karty i modułu, wspomniany TV powinien pokazać szczegóły pobranych kanałów, oczywiście bez obrazu. Pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 9  
    No właśnie sprzedałem TV z dvb-c i zmieniłem na większy ale bez dvb-c. Nie mam na razie jak sprawdzić.
  • Poziom 27  
    Witaj ponownie. To ze Twoj TV nie poosiada DVB-C, nie oznacza ze tak jest faktycznie. Posiadalem TV LG z 2010 roku bez DVB-C, jednak po pewnych kombinacjach nie zwiazanych z jakakolwiek ingerencja w srodek TV uzyskalem dostep do programow z kablowki. O ile jest mozliwoe, to podaj prosze dokladny typ TV, bo najprawdopodobniej i w Twoim TVtez mozna wydobyc sygnal DVB-C. Zakladam, ze TV nie jest starszy jak z 2010 roku i mozna na nim odbierac DVB-T.