Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ustawienia dekodera DVB-C dla Vectry

fryder32 11 Jun 2019 09:49 2826 6
    fryder32
    Level 10  
    Witam Forumowiczów.

Zakupiłem dekoder Samsung SMT C7140 do odbioru niekodowanych kanałów w kablówce. Niestety dekoder nie posiada funkcji pełnego skanowania. Aby dekoder zadziałał potrzebuję wpisać cztery parametry do skanowania: częstotliwość , network id, modulacja, symbol rate. Dzwoniłem do Vectry jednak po 30 minutach przełączania i puszczania muzyczki konsultant z boa powiedziała że nie ma takiej wiedzy i ewentualnie oddzwoni jak znajdzie te parametry. Do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi.
    Może da się odczytać te parametry z jakiegoś dekodera Vectry? Mój region to śląskie.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    nomudrek
    Level 36  
    Po pierwsze aby móc odbierać telewizję nadawaną przez Vectrę należy być ich abonentem, po drugie za podłączenie drugiego odbiornika może być pobierana dodatkowa opłata miesięczna. Po trzecie W Vectrze do odbierania tv potrzebna jest karta do modułu CI+ umożliwiająca dekodowanie programów i dająca dostęp do właściwego pakietu programów.
    W celu zrozumienia zasad panujących i rozwiania wątpliwości w Vectrze proszę się zapoznać ze stroną techniczną Vectry.
    https://www.vectra.pl/pomoc/pomoc-techniczna
    fryder32
    Level 10  
    nomudrek nie zrozumiałeś albo nie dokładnie przeczytałeś mój post. Chodzi o kanały niekodowane w kablu. Na moim osiedlu spółdzielnia zlikwidowała instalacje zbiorcze na blokach ze względu na koszt konserwacji i w zamian za to kabel z Vectry doprowadzony jest do każdego mieszkania z pakietem "socjalnym". W kablu jest kilka kanałów analogowych. Niekodowane są również cyfrowe które pokrywają się z tymi które są na muxach DVB-T.
    Niedawno sprzedałem telewizor z tunerem DVB-C który odbierał wszystkie niekodowane cyfrowe kanały Vectry. Wystarczyło zrobić pełny skan sieci kablowej. Niestety ten dekoder nie ma pełnego skanowania i możliwe jest tylko przez wpisanie parametrów z sieci kablowej i pobranie listy kanałów z częstotliwości channel database.

potrzebuję coś takiego jak w linku: https://www.msmenergetyka.pl/stegnypd/StrGl/T...zukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf
    patrz punkt 3 ale dla Vectry.

Może da się te dane wyciągnąć z dekodera Vectry bo na moje pytanie w tej sprawie boa na razie nie odpowiada.
    leszekpo59
    Level 28  
    Witaj. Zakładając, że posiadasz TV nowszego typu, proponowałbym pobrać listę kanałów na TV z oferty VECTRY i pomimo braku karty i modułu, wspomniany TV powinien pokazać szczegóły pobranych kanałów, oczywiście bez obrazu. Pozdrawiam i powodzenia.
    fryder32
    Level 10  
    No właśnie sprzedałem TV z dvb-c i zmieniłem na większy ale bez dvb-c. Nie mam na razie jak sprawdzić.
    leszekpo59
    Level 28  
    Witaj ponownie. To ze Twoj TV nie poosiada DVB-C, nie oznacza ze tak jest faktycznie. Posiadalem TV LG z 2010 roku bez DVB-C, jednak po pewnych kombinacjach nie zwiazanych z jakakolwiek ingerencja w srodek TV uzyskalem dostep do programow z kablowki. O ile jest mozliwoe, to podaj prosze dokladny typ TV, bo najprawdopodobniej i w Twoim TVtez mozna wydobyc sygnal DVB-C. Zakladam, ze TV nie jest starszy jak z 2010 roku i mozna na nim odbierac DVB-T.
    Tomick22
    Level 2  
    Witam
    Parametry o które pytasz nie są tajemnicą, a niestety "większa większość" operatorów infolinii (nie dotyczy to tylko Vectry) - to ludki niekoniecznie posiadający jakąkolwiek wiedzę techniczną - no może poza tą podstawową.... ;)
    A co do pytania:

Częstotliwość: 266000KHz
    Modulacja: 64QAM
    Szybk. transm. symb: 6875KS/s
    ID sieci: Automat.

Powodzenia ;)