Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Solarna 12V i lm2596

Wyrobnik 11 Cze 2019 11:56 96 7
    Wyrobnik
    Poziom 8  
    Potrzebuję na szybko z tego co mam pod ręką wykonać zasilanie solarne z akumulatorami. Napięcie potrzebne to 12 V
    Czy coś z tego wyjdzie :

- panel 12 V , 10 W
    - lm2596
    - BMS 3S
    - 18650 szt3

Pomyślałem, żeby panel bezpośrednio połączyć z lm2596 , na nim ustawić napięcie 12,6V , następnie podłączyć to do BMS z 18650
    Sam moduł BMS i 18650 odpaliłem i pięknie działa.

Czy to ma szansę działać ? Czy potrzebuję dać diody pomiędzy panelem, LM i BMS ?

M
    gumisie
    Poziom 39  
    LM2596 to: przetwornica step-down (np: Link).
    Jak chcesz za pomocą tej przetwornicy napięcie 12V (" panel 12 V , 10 W ") podwyższyć do poziomu: 12,6V ?.

Pozdrawiam.
    Wyrobnik
    Poziom 8  
    Zdaje się, że panel solarny 12V daje dużo większe napięcie, nawet pod obciążeniem.
    Zatem potrzebuję step down

M
    gumisie
    Poziom 39  
    Wyrobnik napisał:
    Zdaje się, że panel solarny 12V daje dużo większe napięcie, nawet pod obciążeniem.
    Ok. Tu niema miejsca na: "Zdaje się", dla pewności należałoby wykonać pomiary.
    Wyrobnik
    Poziom 8  
    Sądziłem, że na tym forum znajdę praktyków a nie teoretyków i nabijaczy postów.
    Płacą Ci za pisanie na forum ?

Sorry, pomyliłem się co do jakości Elektrody. Skasujcie ten wątek, jeśli ma przyciągać takich trolli.
    tomtim123
    Poziom 17  
    Wyrobnik napisał:
    Płacą Ci za pisanie na forum ?

Sorry, pomyliłem się co do jakości Elektrody. Skasujcie ten wątek, jeśli ma przyciągać takich trolli.

Coś Ci się zdaje, nie wiesz sam, a się wymądrzasz. Nie nazywaj kogoś "trolem" tylko opuść to forum i nigdy tu nie zaglądaj, bo masz stażu tyle co oranżada gwarancji. Pozdrawiam
    gumisie
    Poziom 39  
    Wyrobnik napisał:
    Przecież to Ty prosisz o pomoc.
    Ty również posiadasz ten "zestaw", więc co stoi na przeszkodzie abyś sam to sprawdził:
    Wyrobnik napisał:
    Czy to ma szansę działać ? Czy potrzebuję dać diody pomiędzy panelem, LM i BMS ?
    Zamiast innych obrażać.
    Nasze, czarodziejskie kule już dawno uległy uszkodzeniu dzięki takim "forumowiczom". :cry:

Przepraszam, pozdrawiam, odpadam.
    Wyrobnik
    Poziom 8  
    Moderator proszony o skasowanie wątku i mojego konta.