Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fortschritt e931 z silnikiem Simsona - trudności ze złożeniem silnika.

11 Cze 2019 12:31 111 3
  • Poziom 8  
    Witam, potrzebuję schemat silnika Fortschritt e931 2 biegi + 1wsteczny. Mechanik rozebrał, a teraz ma trudności ze złożeniem. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Komentarze nie są potrzebne - był jedynym, który zgodził się podjąć naprawy. To podchodzi raczej pod motocykle, bo silnik jest Simsona. Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Rozebrany młotkiem i siekierą? Teraz możesz mieć problem ze zniszczonymi końcówkami wału korbowego (już go nie wycentrujesz) i uszkodzonymi karterami. Silnik Simsona dajesz mechanikowi który w Simsonach siedzi i posiada przyrządy specjalne. Te silniki mają w swojej konstrukcji pewne niuanse i trzeba o tym wiedzieć. Poza tym różnica w tym silniku polega na zastosowaniu zespołu biegu wstecznego i innej tzw. kosy w zmieniaczu biegów. No i w każdym e931 inna głowica (bez rantu) obrócona o 90° i inaczej ustawiona dźwignia sprzęgła na silniku.
    https://archive.org/details/FrotschrittE931
  • Poziom 8  
    Pięknie dziękuję. Szukałem fachowca od Fortschritta w promieniu ponad 100 km, ci co naprawiają motorowery nie chcą naprawiać tego sprzętu. Do naprawy ściągałem filmiki i dostępne informacje aby miał na czym bazować. Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 38  
    Ci, co naprawiają motorowery to zazwyczaj siedzą w chinolach.
    Film i książki przedstawiają pewne błędne metody serwisowe, jak np. montaż wału korbowego. Silnik na filmie jest "spreparowany" aby się go łatwo składało, z nowymi częściami nie da się tak łatwo według przedstawionej metody. Poza tym silnik Simsona na pewne wady konstrukcyjne o których nie każdy wie. Było to na stronie wandysku, ale już jej nie ma. O tym wspomniałem wcześniej. Tak ogólnie silnik jest prostej konstrukcji.