Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Licznik 3-bitowy synchroniczny (przerzutniki D) o zadanej sekwencji

11 Cze 2019 14:36 75 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie!

Na podstawie załączonego schematu układu 3-bitowego liczącego po kolei 0 -> 7, chciałbym stworzyć licznik synchroniczny na przerzutnikach typu D, o zadanej sekwencji: 1->5->4->6->3.
    Dzięki materiałom z forum i Internetu udało mi się dojść do etapu (ekran Excel), w którym po redukcji metodą siatek Karnaugha należałoby zaimplementować odpowiednie bramki i połączyć to w całość w DSCH 3.5 Lite. Tutaj pojawiły się problemy.

Nie jestem pewien, czy redukcja jest poprawna i jak powinien wyglądać kolejny etap budowy takiego licznika. Jak metodycznie budować układy bramek i wykonywać takie połączenia, aby uniknąć błędów? Może ktoś mógłby to wyjaśnić i opisać w prosty sposób krok po kroku?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

Licznik 3-bitowy synchroniczny (przerzutniki D) o zadanej sekwencji Licznik 3-bitowy synchroniczny (przerzutniki D) o zadanej sekwencji
  • Poziom 2  
    Jako że dziś udało mi się samodzielnie rozwiązać problem, odpowiadam samemu sobie i załączam rozwiązanie. Być może komuś się kiedyś przyda.

Licznik 3-bitowy synchroniczny (przerzutniki D) o zadanej sekwencji Licznik 3-bitowy synchroniczny (przerzutniki D) o zadanej sekwencji