Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SM-J600f - Po zalaniu brak WIFI

11 Cze 2019 14:43 72 4
 • Poziom 9  
  Trafiła do mnie sztuka z niedziałającym wifi, początkowo objawiało się to że moduł nie chciał się włączyć, bluetooth działał. Wrzuciłem soft i zrobiłem factory reset lecz niestety nie pomogło. Otworzyłem telefon i moim oczom ukazały się lekkie ślady korozji w okolicach układu. Zdjąłem ekran wyczyściłem, złożyłem i niestety to samo. Podniosłem układ BCM43436, korozja też byłą obecna pod układem. wyczysciłem układ przekulkowałem i wlutowałem ponownie lecz po wlutowaniu telefon nie wstaje. Bez układu telefon startuje. Co może być problemem ? Dodam że układ siada dobrze i nie ma zwarć po wlutowaniu. Czy ktoś miał taki problem? lub ma jakiś pomysł jak to ożywić?
 • Moderator - GSM
  Skoro wstaje bez układu, a z układem nie, to wymień układ. obejrzyj jeszcze dokładnie płytę pod mikroskopem.
 • Poziom 9  
  No właśnie podstawiłem drugi układ i jest to samo. Sprawdzałem okolice czy nie ma przywarć lub złączonych elementów i nic.
 • Moderator - GSM
  Sprawdź tor zasilania tego układu.
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem tor zasilania układu i porównałem z działającą sztuką i wszystko jest ok. Wlutowałem 4 układ i telefon ożył lecz nadal działa tylko bluetooth. Brak wifi, podczas włączania wifi chwilę się podświetli włącznik i za chwile wyłączony.