Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiej wielkości kupić suszarkę do ubrań?

11 Cze 2019 16:32 90 10
  • Poziom 9  
    Chce kupić pralkę 7 lub 8kg, jakiej wielkości powinna być suszarka do ubrań?
  • Specjalista AGD
    Adekwatna do załadunku pralki lub większa.
  • Specjalista AGD
    Co do suszarki LG sądze, że konkretnych rzeczowych opinii nie uzyskasz, LG na naszym rynku nie jest mega popularny, do tego same suszarki też nie są jakoś arcy popularne, tak więc składając dwa mało popularne elementy uzyskujesz coś bardzo rzadkiego. Ja typowej suszarki LG nie miałem jeszcze w serwisie.

Zaś jeśli chodzi o kwestie pompy ciepła ja osobiście bym sobie to darował na rzecz klasycznej grzałki i nie przejmował bym się zużyciem prądu, ale to jest moja prywatna opinia. Od kilku lat użytkuję starą suszarkę Siemensa i na rachunki za prąd nie narzekam. Rozwiązanie prostrze konstrukcyjnie i mniej problemowe.
  • Poziom 9  
    Pytam, gdyż koleżanka w niemczech ma już kilka lat suszarke LG i chyba tez z pompą ciepła i narazie jest ok.
  • Specjalista AGD
    Pamiętaj o jednym, kwestia szczescia jeszcze do danego egzemplarza (nie modelu) jeden będzie wyśmienicie działał 10 lat, inny klęknie po 5 latach, a jeszcze inny w okresie gwarancji tak da w kość, że będziesz miał go dosyć.

LG, przynajmniej jeśli chodzi o pralki nie należy do producentów "problemowych", ale tak jak już Ci wcześniej też pisałem, naszego rynku też nie podbił.
  • Poziom 9  
    A jaka pralke byś polecał?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Moim faworytem jest Bosch z serii WAE, ale to seria już schodząca z rynku, stara wdzięczna konstrukcja, może nie najcichsza, nie w najwyższej klasie energetycznej, ale w pełni naprawialna i niedroga w serwisie. Jeśli nie to, to kolejno z Boscha seria WLG albo WAN.
    LG też można zaakceptować, również sprzęt w pełni naprawialny, jedyny w swoim rodzaju napęd bębna DirectDrive jest jak najbardziej ok, sprawdza się i nie stwarza większych problemów. JEśli chodzi o kulturę pracy to jest pomiędzy silnikami szczotkowymi (np spotykanymi w ersiach WAE i WLG boscha) a silnikiem trójfazowym (zwanym często inverterowym, np seria WAN Boscha), jedyne co LG przekombinowało to z gniazdem grzałki w nowych zbiornikach, ich wyciaganie do wymiany będzie, coś czuję, koszmarem serwisowym.
  • Poziom 9  
    Kiedy wymieniania sie grzałkę? U mnie woda jest strasznie zakamieniona, można jakos ro zniwelowac?Dziękuję za wszystkie porady
  • Specjalista AGD
    najemnik napisał:
    Kiedy wymieniania sie grzałkę?

PRzyjmijmy, że grzałka jest jak żarówka, jak padnie to się wymienia, kamień tu wielkiego wpływu nie ma.
  • Poziom 9  
    Obecnie mam Gorenje chodzi 9 rok ale już powoli chyba zawieszenie siada i jest za mała. Ogólnie swoje przeżyła.