Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STIHL 023 - Dobór świecy zapłonowej

11 Cze 2019 18:32 96 5
  • Poziom 30  
    Witam Panowie...

Sprawa się tyczy.. mojej starej pilarki STIHL 023 którą mam już.. 20lat.
    Z racji tego.. że nie pamiętam.. kiedy ostatni raz wymieniałem w niej świece zapłonową.. postanowiłem wraz z nowym sezonem.. zainwestować.. i wymienić świece.

Sprawa.. wygląda tak...

Udałem się do autoryzowanego sklepu STIHL i poprosiłem o świece do pilarki STIHL 023. Sprzedawca zapytał się.. czy chce zamiennik za 10zł, czy oryginał za 15zł - odparłem dawaj Pan ori za 15zł.

Sprzedawca podał mi świecę Bosch WSR6F.. dopiero w domu.. zobaczyłem napis... Made in China.. pomyślałem.. trudno.. teraz wszystko China :)

Dzisiaj.. zabrałem się za wymianę.. wyjąłem starą świece... i okazało się.. że różnią się tymi "pimpkami" - element który wchodzi w gniazdo kapturka świecy :/

Moja stara świeca.. to OREGON PR17Y

STIHL 023 - Dobór świecy zapłonowej STIHL 023 - Dobór świecy zapłonowej STIHL 023 - Dobór świecy zapłonowej

Myślałem że w nowej świecy.. ten gruby "pimpek" się odkręca.. i pojawia się wtedy cienki.. tak jak w mojej nowej świecy.. niestety.. zacząłem kombinować.. i całkiem go zerwałem :/

STIHL 023 - Dobór świecy zapłonowej STIHL 023 - Dobór świecy zapłonowej

Panowie pomożecie coś dobrać ? może coś.. nie made in china :)
    np. taka NGK będzie dobra ?
    https://intercars.pl/produkty/389122-swieca-zaplonowa-ngk-2963

Jak to jest z tymi czopkami które wchodzą w gniazdo w kapturku kabla świecy ? Czy ten gruby można odkręcić.. i wtedy pod nim mamy cienki ???
  • Poziom 28  
    Czy nie prościej kupić taką jak stara (domyślam się, że oryginalna)? Np. Tutaj, albo tutaj *wystarczy poszukać).
    Co do tych "pimpków" - jest różnie, w jednych da się odkręcić, w innych jest na stałe z rdzeniem.
    Wygląda na to, że te nowe już mają (chyba) wszystkie pogrubiony rdzeń, ale zawsze można tez wymienić fajkę na nowszy model :-)
  • Poziom 30  
    Rozglądałem się za NGK BPMR7A.. ale w samym Inter Carsie.. mają kilka typów tej świecy :/

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty...171922191-0_242_240_576-swieca-zaplonowa.html

Panowie czy u mnie w świeczce.. nie zostało to grubsze złącze ?

Szukając świecy.. natknąłem się właśnie że NGK robi w oryginale :)

• Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie prościej wziąć tę nieszczęsną świecę, iść do pierwszego serwisu i powiedzieć, że chcę dokładnie taka kupić? Nawet w marketach można nabyć świece OREGON do pilarek. Jeżeli popatrzeć z góry na tę końcówkę, to widać czy jest odkręcana, czy nie. Gdy jest widoczny otwór, to można ją odkręcić, a gdy jest płaska to nie.

Do tego modelu, pilarki producent przewidział świece BOSCH WSR6F, NGK BPMR7A lub CHAMPION RCJ6Y ewentualnie OREGON O-PR17Y.

Fajka w Twojej pilarce jest przystosowana do świeć bez nakręcanej końcówki.