Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset pod obciązeniem - Reset komputera pod obciążeniem

11 Cze 2019 18:35 87 4
 • Poziom 4  
  Witam. Mój problem wygląda następująco. Od jakiegoś czasu podczas grania komputer całkowicie się resetuje. Odniosłem wrażenie że jest to spowodowane obciążeniem komputera gdyż ten podczas testu funmark po 3 s pracy pod obciążeniem komputer się resetuje. Pewne jest że resety są powiązane z kartą graficzną ponieważ jak podpinam stary model radeona hd 4xxx test w ogóle się rozpoczyna, a z moim GTX 760 SC EVGA po chwili jest reset. Nie wiem czy to przez to że karta już całkiem nie daje rady czy bardziej to że pod obciążeniem dostaje za mało mocy. Zasilacz to ModeCome MC 530 Carbon. Karta wymaga 500W i 30A na linii 12v. Możliwe że to jest winna tego że zasilacz ma za mało A na linii 12v. Niestety możliwość sprawdzenia w serwisie miałbym za 3 tygodnie, a nie chce wymieniać zasilacza z powodu byle przypuszczenia.

  Pełna specyfikacja:
  CPU: I5-3470s
  MOBO: GigaByte B75M-D3V
  GPU: GTX 760 SC EVGA
  Zasilacz: ModeCome MC 530 Carbon
  Case: Genesis Titan 550 Plus (posiada 3 wbudowane wętylatory)

 • Poziom 38  
  Zasilacz ma 390W na liniach 12V, wiec ten zestaw spokojnie zasili.
  Może być uszkodzona sama karta.
 • Poziom 4  
  Jest jakaś możliwość wykluczenia jednej z tych opcji? Kartę i będę wymieniać że względu na to że jej wydajność już pozostawia wiele do życzenia. Jednak maialem nadziej ze to jednak zasilacz. W planie mam zmienić płytę, procka i ramy. Tak karta by do momentu wymiany całości jeszcze posłużyła. Tak dopytujac, ten zasilacz starczy do zasilania gtx 1050 ti?
 • Poziom 19  
  Zasilacz dość wiekowy. Może padać ze starości. Wypadałoby pomierzyć napięcia. Możesz też zerknąć do środka czy kondensatory nie są wypukłe.

 • Poziom 38  
  Powinieneś sprawdzić napięcia zasilacza.

  GTX 1050Ti jest niewiele lepszy od 760, poza tym jest zupełnie nieopłacalna.