Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dell Inspiron 5323 - nie bootuje z USB z Windows 7 UEFI

11 Cze 2019 18:35 267 4
  • Spec od komputerów
    Witajcie.

Mam problem z instalacją Windows 7 w trybie UEFI na tym laptopie. Utworzyłem pendrive z systemem za pomocą Rufus'a. Niestety pendrive nie jest wykrywany w trybie UEFI, to znaczy jeśli w BIOS kliknę "Add Boot Option" to mogę dodać opcję z bootowaniem pendrive i widać że zostaje on wykryty ale jak zakończę dodawać opcję i uruchomię ponownie komputer to i tak nie chce się z niej zbootować tzn. nic się nie dzieje. Jak zaznaczę opcję w BIOS "Load Legacy Option ROM" to pendrive zostaje wykryty, można zainstalować O/S, ale system po zakończeniu instalacji nie uruchamia się bez podpiętego pendrive, tzn. laptop restartuje się podczas ładowania systemu. Brak mi już pomysłów. Z góry dziękuję za jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.

Dell Inspiron 5323 - nie bootuje z USB z Windows 7 UEFI Dell Inspiron 5323 - nie bootuje z USB z Windows 7 UEFI

Edit: (19:45)
    Dobra, udało się zainstalować przy włączonej opcji "Load Legacy Option ROM" i tym razem system uruchamia się poprawnie. Z ciekawości, mając za sobą poprawny start systemu postanowiłem wyłączyć powyższą funkjcę. Efekt - laptop zawiesza się i restartuje podczas uruchamiania systemu. Wygląda więc na to, że opcja "Load Legacy Option ROM" musi być włączona.
    Proszę o opinię w tej sprawie.
  • Poziom 10  
    Dokładnie musi być włączona.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zdaje się (pewności nie mam) że legacy option ROM emuluje niektóre opcje BIOS dla systemu niezgodnego z UEFI. A część UEFI w komputerach będących na rynku już dawno nie trawi Windows 7 (celowy zabieg?).
  • Spec od komputerów
    helmud7543 To by się zgadzało.
    Dzięki za odpowiedzi. :) Póki co wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam.