Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie bramy z Vidos m670b oraz S50A

11 Cze 2019 18:38 60 3
 • Poziom 3  
  Panowie mam pytanie,

  posiadam wideodomofon Vidosa s50a wraz z monitorem m670B. Nie posiadam furtki tylko bramę automatyczna. Chciałbym otwierać bramę jak ktoś zadzwoni prosto z monitora oraz za pomocą breloka zblizeniowego prosto z kasety zewnętrzej. Moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć sygnał zamiast na eletkrozaczep na złącze open w centrali bramy czy muszę zakupić z vidosa zewnetrzny moduł. Najbardziej mi zalezy zeby brama sie otwierala z breloka zblizeniowego.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Wystarczy jak zamiast elektrozaczepu podepniesz do domofonu przekaźnik (cewka o takich samych parametrach jak docelowy rygiel - czyli przeważnie 12V AC lub DC) a stykami tegoż przekaźnika obsłuż wejście "krok po kroku" napędu zgodnie z instrukcją.
  Nie próbuj bezpośrednio podpinać wyjścia elektrozaczepu z domofonu do napędu - pod groźbą pięknego dymku z tegoż.
 • Poziom 3  
  A ktorys z gotowych przekaznikow od Vidosa da rade?
 • Poziom 21  
  kotbury napisał:
  Wystarczy jak zamiast elektrozaczepu podepniesz do domofonu przekaźnik (cewka o takich samych parametrach jak docelowy rygiel - czyli przeważnie 12V AC lub DC) a stykami tegoż przekaźnika obsłuż wejście "krok po kroku"
  Stacja bramowa S50A do obsługi elektrozaczepu posiada przekaźnik w wyjściami COM i NO (zaciski 8,9), także jak kolega nie podłączy zasilacza 12V do zacisków 6 i 7 to może śmiało 8 i 9 podłączyć bezpośrednio do napędu bramy (bez dodatkowego przekaźnika)

  Otwieranie bramy z Vidos m670b oraz S50A