Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307cc - Jak cofnąć siłowniki mechanizmu dachu?

11 Cze 2019 18:54 291 10
 • Moderator Samochody
  Jak w temacie, auto zryte po poprzedniku. Rozbieram po kolei, żeby to poprawnie poskładać wpierw mechanicznie. Jak w tym wynalazku spuszcza się olej, żeby cofnąć siłowniki?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  W bagażniku po lewej i prawej stronie zlokalizuj linki zwalniania blokady dachu (metalowe linki z gumowymi oczkami na końcach - być może będziesz musiał zdemontować oba boczki i poszukać, jak ktoś je pier****ął na pałę). Po zwolnieniu blokady, demontujesz poprzeczną osłonę zatrzasku klapy, roletę i tylny plastik wnęki koła. Zobaczysz pompę, a w niej miejsce na imbus (powinien być w zestawie w samochodzie w schowku pasażera). I teraz nie pamiętam już (ale jest w instrukcji), obracasz o 90stopnie w lewo lub w prawo umożliwiając swobodny przepływ płynu przez układ. Najlepiej we dwie osoby unieść dach w miejscu styku z szybą czołową.
 • Moderator Samochody
  DriverMSG napisał:
  Chyba najlepiej poodkręcać przewody od pompy.
  nie bardzo się da. Wszystkie jakie są, osadzone są na stałe w płycie armaturowej, przykręconej do korpusu pompy.
  castin napisał:
  W bagażniku po lewej i prawej stronie zlokalizuj linki zwalniania blokady dachu (metalowe linki z gumowymi oczkami na końcach - być może będziesz musiał zdemontować oba boczki i poszukać, jak ktoś je pier****ął na pałę). Po zwolnieniu blokady, demontujesz poprzeczną osłonę zatrzasku klapy, roletę i tylny plastik wnęki koła. Zobaczysz pompę, a w niej miejsce na imbus (powinien być w zestawie w samochodzie w schowku pasażera).
  To już wszystko jest rozbabrane - ktoś to siłowo otwierał/zamykał.
  castin napisał:
  I teraz nie pamiętam już (ale jest w instrukcji), obracasz o 90stopnie w lewo lub w prawo umożliwiając swobodny przepływ płynu przez układ.
  Nie bardzo się daje jednak w ten sposób - a chodzi o siłowniki ramy pomocniczej mechanizmu tylnej klapy.
 • Poziom 19  
  To jest opis wg. Serwisówki i instrukcji. Ja mam w zestawie w etui właśnie taki klucz w kształcie"Z" do odblokowania pompy. Sam sprawdzałem i działa manualna procedura, wymieniłem też siłownik i płyn w pompie.
 • Poziom 19  
  Masz główne dwa z lewej i prawej strony. Ja podniosłem dach do połowy i masz dostęp do mocowań, rozpinasz stary na zawleczkach i już. Teoretycznie kilka cykli zamknij/otwórz samo go odpowietrza, ja mam wrażenie jakby mimo wszystko gdzieś było powietrze, ale wszystko działa ok, a sam. mam go od 11 lat. Siłownik mi przeciekał przy tłoczysku, olej dedykowany w ASO, 250ml chyba Total Fluide DA.
 • Moderator Samochody
  To jak wymienić sam siłownik, to ja wiem. Pytam o samo podłączenie przewodów hydraulicznych do siłownika i do pompy.
 • Poziom 19  
  robokop napisał:
  Uchyl rąbka tajemnicy - jak tam wymienić jeden siłownik?

  Mało precyzyjne w taki razie to twoje pytanie. Skoro wiesz jak wymienić siłownik, to pewnie widziałeś sposób montażu przewodów (ja już nie pamiętam niestety), na pompie wspomniana płytka. Zdemontujesz, to połapiesz o co chodzi.