Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prowizoryczne zasilanie budowy domu jednorodzinnego

11 Cze 2019 19:07 192 10
  • Poziom 16  
    Witam,

Panowie, mam taki problem, chce rozpocząć budowę domu, tylko PGE przesuwa termin przyłączenia nas do energii elektrycznej. Zabezpieczyli się terminem do września 2020, ale obiecali ze wyrobią się do września tego roku, ale coś czuje ze nie dotrzymają słowa... dlatego muszę chyba zacząć samemu działać. Ekipa budowlana chce już we wrześniu zacząć. Jak myślicie, co byłoby lepsze, generator czy dołączyć się do sąsiada oddalonego o 250m. Taka odległość jest w ogolę realna? Jakie byłyby koszta takiego przewodu?

Pozdrawiam.
  • Admin grupy komputery
    Mikhaił napisał:
    Taka odległość jest w ogolę realna? Jakie byłyby koszta takiego przewodu?
    Jedna, trzy fazy? Orientacyjne obciążenie?
  • Poziom 16  
    3 fazowe, obciążenie betoniarka/wiertarka... myślę ze 4kW wystarczy.
  • Poziom 26  
    Jeśli nie będzie problemu z zebraniem zgód od sąsiednich działek , to na 95% wykonają ci przyłącze w ciągu 3 mieś . Od czasów przyłączeń dyrekcja ma premie , także pilnują tematu.
  • Poziom 16  
    Przyłącze idzie powietrzem wiec chyba nie potrzebują pozwolenia, powiedzieli mi dzisiaj ze czekają na biuro projektowe, geodetę itd...
  • Poziom 26  
    Nie bardzo rozumiem , nie mam obrazu twojej sytuacji , ale jeśli to " typowe " przyłącze powinni Ci zrobić w 180 dni od podpisania umowy.
  • Poziom 16  
    Witam, jest to typowe przyłącze, ale PGE jest na etapie projektu, poprowadzona zostanie linia napowietrzna, trzeba na odcinku 220m słupy postawić, i jak ostatnio rozmawiałem z kimś z PGE powiedzieli mi ze czekają na biuro projektowe i nawet jak na dniach mieliby projekt, i tak nie zdarza zrobić do wrzesnia. Musza wyciąć 60m drzew, i tym pewnie gmina musi się zając itd.

co odnośnie do moje problemu, zapewne położenie przewodu odpada,wiec trzeba zaopatrzyć się w agregat, jakiej mocy i marki byście proponowali?

Pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    plum1978 napisał:
    Fogo 3001 R 2,7 kVA

Mikhaił napisał:
    3 fazowe, obciążenie betoniarka/wiertarka... myślę ze 4kW wystarczy.

Za mało, za mało.
    Mikhaił napisał:
    PGE jest na etapie projektu, poprowadzona zostanie linia napowietrzna, trzeba na odcinku 220m słupy postawić, i jak ostatnio rozmawiałem z kimś z PGE powiedzieli mi ze czekają na biuro projektowe i nawet jak na dniach mieliby projekt, i tak nie zdarza zrobić do wrzesnia. Musza wyciąć 60m drzew, i tym pewnie gmina musi się zając itd.

W tej sytuacji czarno to widzę. Projektant musi uzyskać zgody wszystkich właścicieli działek na budowę przyłącza. Przysłowiowym gwoździem do trumny może być pozwolenie na wycinkę drzew i opłata za nią. Nie wiem jak w PGE ale w Tauronie nie dopuszczają wycinki i opłaty za nią.
  • Poziom 26  
    Nie koniecznie , w razie bólu ze zgodami , przy sprzyjających warunkach mogą projektować to w pasie drogowym . Zastanawia mnie dlaczego przyłącze napowietrzne ? Jeśli chcą wycinać drzewa , to będzie wiązało się z pozwoleniem na budowę i faktycznie może to trwać w nieskończoność .