Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SMA Sunny Boy 4000TL-21 certyfikat NC RFG

11 Cze 2019 19:08 162 5
  • Poziom 8  
    Witajcie.

Z uwagi na inne obowiązki spóźniłem się z instalacją paneli PV aż do końca maja. Utknąłem na wymaganym certyfikacie NC RFG, który jest teraz wymagany przez dostawców energii ( w moim przypadku PGE). Czy dobrze rozumiem, że tego inwertera już nie zgłoszę? Przez przypadek znalazłem tutaj na forum wzmiankę odnośnie zgłaszania sprzętu zakupionego 2 lata wstecz od wprowadzenia tego wymogu. Czy jest opcja powołać się jakoś na ten warunek i jakoś przebrnąć przez zgłoszenie mikroinstalacji z tym inwerterem czy nie ma na to szans?

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 8  
    Dzięki Lisciasty za podesłanie deklaracji! Szukałem tego od wczoraj..... Mam jeszcze jedno pytanie. Czy są gdzieś do dostania certyfikaty SMA wg naszej normy z 2014 roku? Posiadam jedynie te z 2007 czyli EN 50438:2007
  • Poziom 18  
    Daj sobie spokój. Wydrukuj kartę katalogową, certyfikat, kartę katalogową modułów, narysuj schemat i wypisz papierki. Myślisz że ktoś tam to czyta
    i wnika czy to jest EN z 2007 czy 2014? Jak się jednak trafi na ten promil szansy że ktoś coś tam będzie mamrotał to się będziesz wtedy przejmował.
  • Poziom 8  
    W sumie masz rację, raz jeszcze dzięki za pomoc
  • Poziom 8  
    Certyfikat NC RFG musi się zgadzać z posiadanym inwerterem. Wymieniłem inwerter na inny, posiadający taki certyfikat