Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ściemniacz wifi AW30 i mruganie ściemnialnych żarówek led

11 Cze 2019 20:57 129 8
  • Poziom 4  
    Witam. Jako,że robię kuchnię i w niej sufit podwieszany, to niedawno zakupiłem sobie ściemniacz wifi Link.
    Do niego podłączyłem takie żarówki led na GU10 230V, które są niby ściemnialne, bo owszem, da się, ale wtedy cały czas mrugają, do puki nie ustawi się z powrotem świecenia na 100%, albo nie zgasi światła.
    Pytanie -
    a) czy żarówki są wadliwe i je reklamować?
    albo
    b) mogłem coś źle podłączyć?
    lub
    c) po prostu się nie nadają do tego typu ściemniacza?
    Jak "c)", to które żarówki LED GU10 się nadają?
  • Poziom 20  
    A ten ściemniacz to fazowy? bo jak tak to nie pościemnia tych żarówek.
  • Poziom 4  
    "Schemat podłączenia urządzenia
    Przewód neutralny instalacji
    Przewód fazowy instalacji
    Przewód neutralny instalacji
    Przewód fazowy wyłącznika"
    W linku w opisie jest schemat podłączenia
    Ogólnie podłącza się do niego 3 przewody.
  • Poziom 12  
    Przecież w informacji pisze że nie powinien być używany z ledami...
    Sciemnianie ledow często jest problematyczne, zwłaszcza tanimi wynalazkami. Jaka jest sumaryczna moc tych ledow?
  • Poziom 4  
    Powinno być 90W. Plus minus, bo jedna żarówka pisze, że bierze 10W, a ja ich mam 9.
    Jeszcze nie podłączyłem wszystkich.
    Jak zakładałem temat, to miałem podłączoną tylko jedną żarówkę.
    Przed chwilą podłączyłem jeszcze drugą i tak jakby jest jakaś poprawa. Można ściemniać mniej więcej do połowy i świecą stabilnie. Poniżej tego poziomu zaczynają mrugać.
  • Poziom 12  
    Wg. mnie ten sciemniacz moze miec klopoty z sciemnianiem 90W. Ostatnio montowalem sciemniacze, 130W mocy ledow, ale sciemniacz kosztowal 7x wiecej....
  • Poziom 30  
    Ściemniacz aby prawidłowo pracował musi mieć pewne minimalne obciążenie a jedna żarówka go nie zapewniała, na jednej ze stron przedstawiających dotykowy włącznik/wyłącznik była wzmianka iż minimalne obciążenie jakie musi być podłączone to 15 W.
  • Poziom 4  
    arlix napisał:
    Wg. mnie ten sciemniacz moze miec klopoty z sciemnianiem 90W.

nomudrek napisał:
    ..., na jednej ze stron przedstawiających dotykowy włącznik/wyłącznik była wzmianka iż minimalne obciążenie jakie musi być podłączone to 15 W.

Faktycznie musi tak być, bo widzę, że im więcej podłączę żarówek ledowych, to tym bardziej systuacja się normuje. Przy 9 żarówkach światło mruga dopiero przy ok 15-25% mocy. Podejrzewam, że jak bym ich podłączył więcej tych ściemnialnych na GU10, albo tyle samo, tylko mocniejszych np na E27, to by wszystko było ok.
  • Poziom 20  
    Na fazowym nie pojedzie. Z resztą, na grupowym tym bardziej, pozostaje PWM.