Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klima Samochodowa co można powiedziec o tych cisnieniach

11 Cze 2019 23:22 168 6
 • Poziom 14  
  Klimatyzacja samochodowa w bmw sprzed 8 lat. Ciśnienia jak na zdjeciu. Upał klima włączona. Co mozna powiedziec o tych pomiarach?
 • Poziom 11  
  Zbyt ogólnikowo zadane pytanie... auto stoi, jedzie- inny przepływ powietrza przez skraplacz i już inny odczyt. HP zmienia się znacząco od obciążenia cieplnego, czytaj- dmuchawa min- max. To tak jakbym Ci przesłał zdjęcie prędkościomierza- jade 100km/h- czy wszystko ok? No z grubsza tak skoro jedzie 100km/h, i podobnie jest z Twoim zdjęciem.
 • Poziom 14  
  Auto na postoju upal na podworku 28C.klima wlaczona na maksymalne chłodzenia nadmuch na średnie obroty. Cisnienia stoją tak jak na zdjeciu. Przed odpaleniem silnika cisnienia na lp i hp jednakowe. Po odpaleniu kompresora stan utzymuje sie jak na zdjeciu brak zmian cisnien

  Dodano po 3 [minuty]:

  Cisnienia wydają sie ok moze hp nieco za niskie ale to co jest problemem ze obydwie rury tak samo ciepłe a z kratek wylatyje 35C brak jakiegokolwiek chlodzenia
 • Poziom 11  
  Hmm, skoro jest HP i LP to jest rozprężanie, jak jest rozprężanie to musi być i pobieranie ciepła.. a może klapy mieszające nie działają jak należy.. Ale że oba przewody tak samo ciepłe to trochę zagadka. Jeszcze myślę o zaworze rozprężnym, ale taka diagnostyka przez forum to trochę wróżenie z fusów.
 • Poziom 14  
  Moze roznice cisnien sa ale np przeplywu nie ma? Sprezarka odlaczona zawor rozprezny zawieszony?
 • Poziom 11  
  Układ napełniony tym co trzeba? Pytam bo dzisiaj w dobie "januszostwa" różne specyfiki mogli załadować... Od kiedy tak sie dzieje? Od zawsze? Czy może coś sie wydarzyło? Może jeszcze ktoś sie wypowie- sam jestem ciekaw.