Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook nie pobiera wiadomości

12 Cze 2019 08:26 159 17
 • Poziom 4  
  Witam, mam taki problem:
  Od około miesiąca outlook nie pobiera mi wiadomości (jakby to nazwać) "automatycznych, tzn z takich operatorów jak play, orange, olx, allegro i inne. Pocztę mam na serwerze zewnętrznym i tam właściciel twierdzi, że wszystko jest ok. Sprawdzałem filtry i niema żadnych ustawionych. Co może być przyczyną i jak to zmienić? Ja osobiście tamtego czasu nic nie robiłem. Dodam jeszcze, że maile są automatycznie kasowane na serwerze na który trafiają.
 • Poziom 4  
  również nic tam niema, nie trafia to na żaden z dwóch adresów, niema tego na żadnych z dwóch komputerów, i na żadnej komórce, dodatkowo na serwerze głównym jest brak tych wiadomości.
  Jedynie gdzie je mogę obejrzeć to w trzeciej poczcie tzw. archiwum, gdzie nie mam jej zainstalowanej na żadnym komputerze/komórce- i tam są wszystkie wiadomości.
 • Poziom 4  
  Chodzi o nowe wiadomości, mam zaznaczone aby kopia została na serwerze.
 • Użytkownik obserwowany
  Na serwerze poczty jak logujesz się przez stronę w przeglądarce nie ma w odebrane? Rozumiem ze wysyłasz na swój adres wiadomości próbne na te adresy. Nie ma żadnej wiadomości o niedostarczeniu poczty? Próbowałeś odinstalować Outlooka i zainstalować na nowo i skonfigurować? Próbowałeś innego klienta np thunderbirda?
 • Poziom 4  
  tak,
  przed chwilą zainstalowałem thunderbirda i jest to samo...
  jak sprawdzam tą sytuację? przechodzę na playa i próbuje resetować hasło, po czym nie przychodzi do mnie wiadomość (trafia tylko na archiwum)
  boje się odinstalować outlooka bo mam zgrane jakieś 40000wiadomości :) a nie chce ryzykować ich utraty, myślę że na thunderbirdzie by mi zweryfikowało opcję z przeinstalowaniem programu.
 • Poziom 4  
  nie, nie to nie ten problem,
  wiadomości prywatne jak najbardziej dochodzą. Nie dochodzą takie wiadomości jak:
  sprzedałem coś na allegro,
  odpowiedź na olx
  faktura z playa/ orange
  newsletter z portalu...
  reset hasła
  twoja paczka jest w paczkomacie
  nie wiem jak to opisać ale takie automatyczne odpowiedzi, reszta maili dochodzi poprawnie
 • Poziom 4  
  nigdzie :) ani w spamie ani w usuniętych,
  pytanie czy to może być wina moje komputera czy informatyka do którego należy serwer- wczoraj z nim rozmawiałem i twierdził, że u niego wszystko jest ok
 • Użytkownik obserwowany
  Ciężko powiedzieć. Nigdy się nie spotkałem z czymś takim. Nawet jak wiadomość nie była ściągnięta przez klienta to była na stronie w jakimś katalogu. Jeśli wchodzisz na konto z przeglądarki na serwer konta to twój klient czy jakieś serwery po drodze nie maja nic do tego.
 • Poziom 33  
  Horus123987 napisał:
  przechodzę na playa i próbuje resetować hasło, po czym nie przychodzi do mnie wiadomość (trafia tylko na archiwum :?: )


  Czy można prosić o wyjaśnienie: co to znaczy "trafia tylko na archiwum" :?: , oraz czy w Outlooku stosowane są jakieś reguły przyjmowania poczty (np od playa od razu do archiwum :D ) ?

  Jakie protokoły pocztowe stosujesz w swoich komputerach i na telefonie :idea: :?:
 • Poziom 4  
  generalnie posiadam 2 poczty biuro i nazwisko ale kopia zawsze zapisuje się do trzeciej archiwum tak na wszelki wypadek, to jest na serwerze u informatyka, na swoich komputerach tylko używam dwóch poczt biuro i nazwisko.
 • Poziom 4  
  generalnie już 3 lata temu skonfigurował to informatyk i było dobrze, problem jest od około miesiąca
 • Poziom 33  
  Horus123987 napisał:
  3 lata temu skonfigurował to informatyk


  W takim okresie czasu zapewne po kilka razy zmieniało się na serwerze oprogramowanie systemowe, php, baz danych i aplikacji pocztowych :cunning: - widocznie konfiguracja sprzed 3 lat musi być stosownie do modyfikacji softwaru dostosowana do Twoich potrzeb :ok:

  Proponuję też przeanalizować zmiany u Ciebie w zakresie wielodostępu do tych kont pocztowych i wnioski (założenia funkcjonowania) przekazać do informatyka :idea: