Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-T300 - Zacięcia papieru przy wydruku fotograficznym

12 Jun 2019 10:20 438 12
  • Level 12  
    Witam! Przeczytałem wszystkie posty, wszystkiego próbowałem, zaklejania brązowego paska, czyszczenia rolek tych dolnych szarych co papier popychają, położenia prawie pełnej tacki zwykłego papieru i na wierzch fotograficzny i nic, zacięcie papieru, zator papieru. Udało mi się wydrukować 3, 4 kartki nie wiem jakim cudem, zdarza się to raz na 15 razy prób... Macie jakiś pomysł? Papier nieoryginalny 260g/m2 https://allegro.pl/oferta/papier-fotograficzny-blyszczacy-a4-260-g-m2-50szt-5835804272
    I czy wiecie jaką może mieć grubość kartki w okładce DVD, oryginalnie?
  • Level 34  
    U mnie podobne zacięcia w drukarce Brother (wprawdzie inny model - DCP-J315W) powodowało ustawienie rodzaju papieru (też fotograficzny). Standardowo w opcjach miała zaznaczony papier fotograficzny Brother (dwa rodzaje), a przy druku na innym jak Brother należało wybrać "inny papier foto" i wszystkie zacięcia minęły.
  • Level 12  
    wojtek1234321 wrote:
    U mnie podobne zacięcia w drukarce Brother (wprawdzie inny model - DCP-J315W) powodowało ustawienie rodzaju papieru (też fotograficzny). Standardowo w opcjach miała zaznaczony papier fotograficzny Brother (dwa rodzaje), a przy druku na innym jak Brother należało wybrać "inny papier foto" i wszystkie zacięcia minęły.

Próbowałem i tego i nic...
  • Level 12  
    MaRciNoOs wrote:
    Jaki przebieg ma Twoja drukarka? Najprościej wejdź z poziomu menu i wybierz wydruk rapotów, a następnie ustawienia użytkownika. Jakoś tak to było. Napisz jaki jest całkowity przebieg urządzenia.

Masz 2 stronki, jedna ten druk raportów, to coś mało o niej, a druga to maintenance 77.
    Brother DCP-T300 - Zacięcia papieru przy wydruku fotograficznym Brother DCP-T300 - Zacięcia papieru przy wydruku fotograficznym
  • Level 38  
    260 powinno spokojnie przejść.
    W którym miejscu następuje zacięcie ?
    pobiera dwie kartki czy jedną ?
    Na pewno masz ustawiony format A4 co do "ząbka" ?
    Pokaż jak wygląda szuflada.
    Nie pamiętam czy w tym modelu na końcu szuflady są takie "ząbki".
    Często wystarczyło je troszkę dogiąć i problem zacięć znikał.
  • Level 12  
    Tu jest tacka papieru. Probowalem ciagle podginac kartke papieru na koncu i dalej nie chcialo isc, tak na oko zacina sie w polowie, nie przechodzi jeszcze to bialy rolek popychajacych kartke w drukowaniu. Papier 80mg zwykly idzie bez najmniejszych problemow. Kartek dwoch nie ciagnie, raz pociagnelo, ale teraz na zwykle kartki zakladam gumki recepturki i ich nie zabiera.
    Brother DCP-T300 - Zacięcia papieru przy wydruku fotograficznym Brother DCP-T300 - Zacięcia papieru przy wydruku fotograficznym
  • Level 38  
    O tych sprężynkach w szufladzie pisałem.
    Trzeba rozebrać i dogiąć je tak, żeby bardziej wystawały.
  • Level 38  
    Kilka tysięcy tych urządzeń naprawiłem... ale ok. Na pewno masz rację. ;)
  • Level 26  
    dr.master wrote:
    O tych sprężynkach pisałem w szufladzie.
    Trzeba rozebrać i dogiąć je tak żeby bardziej wystawały.

Tutaj masz odpowiedź, :) my próbujemy Tobie pomóc naprawić sprzęt bez konieczności oddawania do serwisu i ponoszenia kosztów. Nawet gdyby rozwiązanie miałoby nie pomóc to warto spróbować. Serwisant jak podchodzi do urządzenia też nie zawsze od razu je naprawia, a próbuje różnych sposobów żeby wyeliminować najczęściej występujące usterki. Jak nie pomoże będziemy szukać dalej. :)