Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki sterownik PLC do inteligentnego domu?

12 Cze 2019 11:52 192 8
  • Poziom 2  
    Potrzebuje pomocy przy wyborze Sterownika PLC do sterowania roletami, oświetleniem, ogrzewaniem i do bram (garażowa, wjazdowa). Nie wiem kompletnie jaki byłby najlepszy dlatego proszę o waszą radę.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam
    Automatykę domową zrobisz na jakimkolwiek sterowniku. PLC.
    Wszystko zależy czy ma być to sterowanie binarne , czy może coś więcej.
    Dobrym rozwiązaniem będzie Fatek.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Siemens S7-1200 też będzie ok.
  • Poziom 2  
    Dzięki panowie, ale chodzi mi właśnie o dobranie konkretnego modelu itd.
  • Poziom 8  
    Słuchaj najlepiej przedzwoń sobie do jakiejś firmy, wytłumacz do czego chcesz oni Ci wytłumaczą doradzą. Jedynie mogę ci polecić ze sprawdzonych https://sterowniki-plc.net/
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Też się nad tym tematem zastanawiałem i na tę chwilę stanęło na Fatek ze względu na cenę i możliwość integracji z alarmem Satel przy wsparciu dostawcy Fateka.

BH
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Fatek FBs-20MAR2-AC (zasilany z 230 Vac - wbudowany zasilacz 400 mA)
    Fatek FBs-20MAR2-D24 (zasilany z 24 Vdc)
    Są to najmniejsze/najtańsze jednostki podstawowe do których można stosować dowolne rozszerzenia (wejść, wyjść, analogowe, RS485 itp) w razie rozbudowy.
    Program jest ogólnie dostępny (nawet w j.polskim) - WinProlader 3.28 PL i co ważne - darmowy.
    komaniecki11 napisał:
    Siemens S7-1200 też będzie ok.

- program trzeba kupić :-(
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Bierz Fateka i nie kombinuj dobre sterowniki choć nie z najwyższej półki ale sprawdzają się na prawdę świetnie przy małych aplikacjach proste w obsłudze i darmowy soft. Modelu dokładnie w ciemno nikt Tobie nie dobierze bo nie wiemy dokładnie co potrzebujesz ile IO cyfrowych ile analogów jaka komunikacja itp. Jak wyliczysz to wszystko co potrzebujesz to dodaj do tego 30% na rezerwę. w Multiprojekcie Ci wszystko dobiorą.
  • Poziom 2  
    Skorzystałem z usług polecanej firmy