Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł Bluetooth Xpress upraszcza budowę systemu automatyki domowej

ghost666 12 Cze 2019 13:20 351 0
 • Moduł Bluetooth Xpress upraszcza budowę systemu automatyki domowej
  Mimo że są już szalenie popularne, urządzenia Internetu Rzeczy (IoT) wciąż znajdują nowe pola do aplikacji, nasycając obecnie niemalże każdą branżę od systemów medycznych po przemysł, jak i infrastrukturę domową. Połączenie Bluetooth pomyślnie wypełniło niszę łącza bezprzewodowe krótkiego zasięgu jako skuteczna technologia zastępowania kabli w wielu zastosowaniach. Ponadto niemalże każde istniejące urządzenie z jakiego korzystamy na co dzień (np. smartfon, tablet, laptop itp.) jest wyposażone w transceiver Bluetooth, pozwalając na łatwość łączenia się z systemami IoT nawet z najprostszego urządzenia, które dodatkowo zapewnia np. możliwości gromadzenia danych lub kontroli innych aplikacji za jego pośrednictwem.

  Mimo tego, to o ile łączność Bluetooth w urządzeniach komercyjnych obniża bariery dla wprowadzenia systemu zdalnego sterowania urządzeniami końcowymi IoT, to jest tylko jeden element układanki projektowej i rozwojowej całego systemu IoT. Dodawanie łączności Bluetooth do samego urządzenie to wielopłaszczyznowy problem, wymaga zmiany oprogramowania układowego, projektowanie sprzętu RF, stworzenia aplikacji mobilnej, a także rozwój i bezpieczne utrzymanie łączności w chmurze. Linkowany poniżej tekst omawia niektóre z tych trudności i podaje ich potencjalne rozwiązania.

  Poniższy poradnik skupia się na wyjaśnieniu budowy tego rodzaju urządzenia na przykładzie prostej lampy sterowanej poprzez Bluetooth. W ramach tego przykładu stworzony zostanie również prosty system punkt-punkt, służący do sterowania lampy smartfonem.

  Ponadto poniższy artykuł pokazuje, jak implementować moduł Bluetooth Xpress firmy SiLabs, który może złagodzić, jeśli nie wyeliminować, niektóre główne przeszkody, w implementacji tego systemu komunikacji. Moduł oferuje zasadniczo kompletną platformę automatyki domowej oparta na technologii Bluetooth.

  Pełen artykuł znaleźć można pod tym linkiem.

  Źródło: materiały prasowe Arrow.com

  Fajne! Ranking DIY