Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia podglądu w nocy

12 Cze 2019 16:23 213 11
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam taką sytuacje i już nie wiem co może być winne i wciąż się zastanawiam i glowkuje. Bo mam monitoring analogowy HD-CVI , kamery BCS TQE32000IR3, przewody puszczone w ziemi na około 50 cm, póki co mam podłączona jedna kamerę i w dzień jest czysty obraz, ale w nocy są spore zakłócenia, fale, migotanie i pasek jeden za drugim aż wcale prawie nie widać dokładnie całego obrazu. Czym to może być spowodowane? Transformatory czy podłączenie? Przewód jest typowo ziemny żelowany firmy Bitner.
    Podłączenie jest w taki sposób
    Wizja + pomarańczowy, a - b.pomaranczowy
    Zasilanie + niebieski a - b.niebieski.
    A transformator użyty - TR-1F-HD .

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

A odległośc między rejestratorem a kamera 40 m więc nie powinno być zakłóceń. A w ziemi 3 kable idą razem.

• Poziom 43  
    Zasilone czym?
  • Poziom 2  
    Zasilacz Pulsar psdc08128t.

• Poziom 43  
    Sprawdź napięcie przy kamerze w nocy bądź użyj trymerka na płycie zasilania w celu jego podniesienia.
  • Poziom 2  
    Ale jeśli 3 kamery bez problemu działają i bez zakłóceń w nocy a ta 4 której idzie skretka w ziemi to problem? Może jakieś inne podłączenie? No nie wiem. Ale wieczorem jak mi się uda to sprawdzę napięcie.

• Poziom 43  
    Ta może być naljalej i spadki powodują zakłócenia.
  • Poziom 14  
    Przyczyną jest spadek napięcia. Zdubluj zasilanie - oba niebieskie minus, oba brązowe plus. Oczywiście zmierz napięcie przy kamerze i to nawet w dzień i ewentualnie podnieś je tak żeby przy wyłączonym doświetlaniu nie przekraczało na najbliższej kamerze 13,5 -14V. Te zabiegi powinny wystarczyć. Możesz nawet puścić zasilanie na trzech parach, po trzy przewody, a sygnał na jednej parze. Ja miałem niedawno tak, że dwie najdalsze kamery Dahua z doświetlaczami 60 metrów odcinało w nocy na odległości ok 50 metrów. Wystarczyło puścić zasilanie na trzech parach po trzy przewody bez podnoszenia napięcia. 40 metrów przy mocnym doświetlaczu to wbrew pozorom wcale nie jest tak mało.
  • Poziom 2  
    Spróbowalem tak jak proponowales, że cała para niebieska na -, a cała para brązowa na + ale nic nie pomogło albo moze tylko ciut lepiej. Ale zastanawia mnie dlaczego tak spada napięcie w nocy? Że idzie przewód skretka w ziemi dlatego? Bo trzy przewody idą w murze i bez problemu jedna para na + i - i obraz czysty elegancki, a tu taki problem bo puściłem dodatkowo w ziemi a przecież dużej odległości nie ma bo tylko 35 m. Może mi to ktoś wytłumaczyć? Albo zmienić transformatory? Czy spróbować na 3 pary zasilenie?
  • Moderator Zabezpieczeń
    dejavuuu napisał:
    Ale zastanawia mnie dlaczego tak spada napięcie w nocy? Że idzie przewód skretka w ziemi dlatego?

Pewnie jakaś mysz podkrada prąd do oświetlenia norki :) Przestanie się kolega zastanawiać, bo nie przynosi to specjalnie jakiś efektów, a po prostu zrobi to o co był proszony. Zmierzy napięcie przy kamerze przy załączonych IR.
    Ewentualnie przeczyta temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3165413.html
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Przetestuj rozwiązanie z osobnym zasilaczem do tej jednej kamery, która stwarza problemy. Ewentualnie nawet jakiś akumulator 12V.
  • Poziom 5  
    albo kup Filtr sygnału wideo np pfm791 i zapomnij

• Poziom 43  
    @Czy_ten_Pan Czytasz co piszesz? Mo co filtr skoro problemem jest ZASILANIE?