Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Myszka bezprzewodowa Omega.

12 Cze 2019 17:03 147 8
  • Poziom 5  
    Witam.

Mam takie zapytanie otóż żona kupiła myszkę bezprzewodową OMEGA 1200 DPI usb 2.4GHz, ja natomiast mam płytę główna AsRock 960GM-GS3 FX z wejściem na myszkę ps2, kupiłem na allegro przejściówkę z usb na ps2 ale to nic nie dało, myszka jakby nie widziała tej przejściówki i nie chce instalować sterowników. Natomiast gdy włożę wtyk usb od myszki do byle jakiego portu usb to instaluje sterowniki bez problemu, ale kursor myszki stoi w miejscu i nie chce się ruszyć. Wie ktoś czy jest jakaś możliwość żeby ta myszka zaczęła działać?
    Wysyłam fotki tej przejściówki.

• Poziom 43  
    Jaki system?
    Sprawdzić mysz w innym komputerze.
  • Poziom 32  
    Jaki to dokładnie model myszki ?

Czy na myszce od spodu jest przycisk ?

Odbiornik wepnij bezpośrednio w port USB, nie przez żadne adaptery/przejściówki
  • Poziom 5  
    System Windows 7 64 bitowy Home Premium , model myszki Omega OMO413W-SX.
    Gdy włożyłem odbiornik w port usb bez przejściówki to normalnie mi się zainstalowały sterowniki, ale kursor myszki pojawił się na środku monitora i nie dało się nim ruszyć. Od spodu myszki nie ma żadnego przycisku. Załączam fotkę.

• Poziom 43  
    Bateria poprawnie włożona, sprawna?
    Mysz "świeci"?
  • Poziom 5  
    Baterie kupiłem nowe, myszka świeci, kursor stoi na środku monitora i ani myśli się ruszyć, próbowałem po instalacji sterowników do myszki resetować kompa ale to nic nie pomogło.

• Poziom 43  
    josef1 napisał:
    po instalacji sterowników do myszki

Jakich?
    Próbowałeś podłączyć odbiornik do innego portu USB?
    Sprawdziłeś mysz na innym komputerze?
  • Spec od komputerów
    Skoro sie nie rusza to zapewne jest uszkodzona, czy autor w koncu sprawdzil z innym komputerem?

Ta mysz nie bedzie dzialac z ta przejsciowka, to tylko dla starych myszek ze wsparciem dla PS/2 ta takiego nie posiada.
  • Poziom 5  
    Wszystko już hula jak należy, podpiąłem odbiornik do innego portu usb i stery się zainstalowały ponownie, zresetowałem kompa i o dziwo kursor ruszył.
    WSzystkim którzy udzielali się w moim temacie dziękuję.
    Temat uważam za zamknięty.