Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Identyfikacja napędu - włączenie otwierania z przycisku

Ircys 12 Jun 2019 17:13 591 12
 • #1
  Ircys
  Intercoms specialist
  Potrzebujemy włączyć otwieranie bramy wjazdowej z domofonu (dajemy styk).
  Czy na podstawie tego zdjęcia można już zidentyfikować automat Benninca i ktoś może podać, na których złączach mamy podać styk do otwarcia?

  Identyfikacja napędu - włączenie otwierania z przycisku

  Pozdrawiam
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  O MATKO MOJA, CO TO JEST? Admin tą fotkę powinien wkleić jako kuriozum na Topic automatyki... , tylko nie pisz że to działa w chociaż 30 %....
  Napęd stary jak świat - zdejm dekiel z kluczykiem coby było widać płytkę centralki. A ta pajęczyna poniżej - po prostu reeeewelacja.
 • #3
  Ircys
  Intercoms specialist
  Żeby było ciekawiej, to tamtędy przechodzi telefon, domofon, automat bramowy i oświetlenie - małe osiedle i to wszystko działa w 100%! :) Zapomniałem dodać, że drzwiczki od tej skrzynki są praktycznie zjedzone przez rdzę, więc są w szczątkowej formie.
  Zdjęcie mam grzecznościowo i nie mam obecnie dostępu do tego automatu, więc nic więcej z tym nie mogę zrobić. Czyli bez zdjęcia tej obudowy od automatu nic nie uda się podpowiedzieć?

  Pozdrawiam
 • #5
  Ircys
  Intercoms specialist
  Już pisałem, że obecnie nie mam dostępu do tego automatu, dlatego pytałem o możliwość identyfikacji z tego zdjęcia. Jak sam będę na obiekcie, to oczywiście zdejmę obudowę.

  Co do identyfikacji tych kabli, to sam widziałem dokładną dokumentację do tego, więc tu nie ma strachu, ale my i tak tylko mamy tam włączyć swój nowy przewód pod ten automat i nic więcej nie musimy ruszać.

  Pozdrawiam
 • #7
  Ircys
  Intercoms specialist
  Kolego - gdybym miał dokumentację do centrali, to nie pytałbym o identyfikacje/rozpoznanie po zdjęciu. Liczyłem na to, że może jak ktoś kto to obsługuje na co dzień, to od razu rozpozna to po zdjęciu i już podpowie, że włączając np. w 22-17 już jest otwarcie. Skoro bez tego nie da rady, to jednak będę musiał rozebrać tą obudowę.
  Pytałeś o pająka, to odpowiedziałem, że do niego dokumentacje jest, ale to nie jest celem mojego pytania.

  Pozdrawiam
 • #8
  dominik24
  Level 17  
  kotbury wrote:
  Masz dokumentację od tego pająka ...


  Zapewne ma do tego dokumentację i numer telefonu do instalatora... Pytasz o takie rzeczy które jeśli by miał to nie zakładał by tematu. I ot jakie zdiwienie że wszystko działa w 100% ....


  Musisz rozebrać centralke i szukać styku OPEN. Zastanawia mnie do czego jest ta stacyjka - czy do otwierania bramy bądź jej "unieruchomienia ?
 • Helpful post
  #9
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Tysiąc razy odpowiadałem na podobne pytania pomimo posiadania przez zakładających temat (lub superłatwego znalezienia w necie) instrukcji do centralki. Zresztą tekst :
  Quote:
  Co do identyfikacji tych kabli, to sam widziałem dokładną dokumentację do tego,
  jest dość wieloznaczny, a słowo " tego" może równie dobrze oznaczać pająka jak i centralke.
  Poza tym w Beninca zacisk sterujący najczęściej oznaczany jest P.P. (w parze z COM lub plusem zasilania akcesoriów) więc zacisku OPEN mógłby długo szukać (jako że otwarcie to po włosku APRE). Stąd mój monit o fotkę.

  A to " Ot zdziwienie" wynika z tego, że wszystko wygląda jak nocny koszmar automatyka (biorąc pod uwagę kable nadmiarowe, poobcinane, dziwne zwisające na kablach statki i ogólny stan wszystkiego) - i skoro to funkcjonuje, chyba działa tu czynnik nadprzyrodzony.... (osobiście - jak można wywnioskować z licznych upomnień od adminów - nie jestem purystą i mam spore zadatki na totalnego druciarza ale to przechodzi nawet moje pojęcie)

  PS - sądząc (ale tylko po wyglądzie pudełka) to centralka Beninca 93AM - instrukcja tutaj : https://manuals.easygates.co.uk/beninca-da93am-manual/ i jeśli to ta - przycisk dzwonkowy do funkcji otwórz-zamknij podpina się pod zaciski 20 i 28. Jeśli chcesz tylko otwierania - przycisk pod 20 i 29 (ale wtedy przydałoby się automatyczne zamykanie)
 • #10
  Ircys
  Intercoms specialist
  Dzięki kol. kotbury!
  O takie coś chodziło.
  Nie zamykam tematu, bo być może przy montażu pojawią się jeszcze jakieś pytania.

  Pozdrawiam
 • #11
  Ircys
  Intercoms specialist
  Okazało się, że jest to Beninca 96AM, czyli chyba trochę inna niż kolega podał.
  Zdjęcia płytki poniżej.
  Jeżeli dobrze odczytuję instrukcję i opisy na płytce, to ja muszę włączyć się w 20-17, aby dać otwieranie z domofonu. Czy możecie to potwierdzić?

  Identyfikacja napędu - włączenie otwierania z przycisku Identyfikacja napędu - włączenie otwierania z przycisku Identyfikacja napędu - włączenie otwierania z przycisku
 • #12
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Ircys wrote:
  muszę włączyć się w 20-17, aby dać otwieranie z domofonu. Czy możecie to potwierdzić?

  Potwierdzam.
 • #13
  Ircys
  Intercoms specialist
  Dzięki, podłączone, działa OK

  Pozdrawiam