Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Civic 7 - Nie mogę odkręcić śruby wentylatora przez zapieczoną nakrętkę

12 Cze 2019 20:13 120 2
  • Poziom 16  
    Chcę wymienić niesprawny wentylator w Civicu 7 generacji ale mam ogromny problem z dwiema śrubami ponieważ nakrętka jest w plastiku chłodnicy i śruby nie były prawdopodobnie od nowości odkręcane i są zapieczone albo zardzewiałe, nakrętka obraca się w plastiku uchwytu chłodnicy.

Próbowałem psikać WD40 ale i śrubokrętem podważać aby puściło i nic, dalej się obraca. Plastik od uchwytu chłodnicy nie pozwala aby złapać tą obracającą się nakrętkę... Macie jakiś pomysł jak to złapać ?
    Myślałem nad rozwierceniem po bokach plastiku tak aby złapać kluczem.

Tak to wygląda chodzi o złapanie "złotej" nakrętki abym od strony maski mógł odkręcić śrubę https://images90.fotosik.pl/199/40676c9ec30e447a.jpg
  • Poziom 19  
    Spróbuj przykleić nakrętkę klejem typu kropelka, a gdy klej wyschnie jeszcze raz pśiknij tam wd i spróbuj odkręcać
  • Poziom 16  
    Wiktor626 napisał:
    Spróbuj przykleić nakrętkę klejem typu kropelka, a gdy klej wyschnie jeszcze raz pśiknij tam wd i spróbuj odkręcać

nie daloby rady. Dzis połozyłem łeb śruby 10 na tej nakrętce i złapałem pionowo kluczem do rur i scisnąłem na maxa a w tym czasie srubą kręcił mój kolega i puściło. Śruba zardzewiała z nakrętką od nowości nie odkręcana. Druga poszła trochę łatwiej.