Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOYA BY-HM100 - Ciche nagrywanie i szumy...

12 Cze 2019 23:01 72 8
  • Poziom 2  
    Witam,

jakiś czas temu kupiłem mikrofon reporterski BOYA BY-HM100. Niestety, dźwięk przez niego nagrywany jest bardzo cichy, a na domiar złego występują w nim jakieś szumy. Czy da się coś z tym zrobić? Bardzo proszę o jakąś radę :) .

• Poziom 43  
    Dźwięk nagrywany na czym? Jak podłączony jest mikrofon?
  • Poziom 2  
    Dźwięk nagrywany na dyktafon. Mikrofon jest podłączony kablem xlr z minijackiem.
  • Poziom 27  
    W minijacku masa powinna być podłączona do 1 i 3 xlra, 2 do czubka albo i do czubka i pierścienia.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź, ale niewiele z niej rozumiem :) Niestety, nie znam się na technice, dlatego tu jestem. Czy mógłbyś mi to jaśniej wyłożyć?
  • Poziom 27  
    joteste napisał:
    Dzięki za odpowiedź, ale niewiele z niej rozumiem :) Niestety, nie znam się na technice, dlatego tu jestem. Czy mógłbyś mi to jaśniej wyłożyć?

Skąd wziąłeś ten kabel? Jaki to dyktafon, konkretnie, wejście mono czy stereo, z zasilaniem... Za mało danych...
  • Poziom 2  
    Dyktafon to Olympus VN-7700 (staroć, mam go od sześciu lat), kabel z Allegro - dość budżetowa cena za niego, ale na lepszych dyktafonach (np. Tascamach lub Marantzach) śmiga elegancko, wejście mono, zasilany na dwa paluszki. Nie wiem, co jeszcze mogę Ci powiedzieć ;)
  • Poziom 27  
    To trzeba obejrzeć ten kabel i uczynić go kompatybilnym. Zdalnie ciężko.
  • Moderator Akustyka
    Przypuszczam że wejście mikrofonowe w dyktafonie podaje zasilanie na mikrofon (dla mikrofonów elektretowych). Podłączając mikrofon dynamiczny trzeba go podłączyć przez kondensator separujący, bo inaczej przenoszą się szumy na membranę. A jeżeli dźwięk jest cichy to trzeba by zrobić preamp choćby na jednym tranzystorze.