Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji

13 Cze 2019 08:24 207 9
  • Poziom 3  
    Witam uzytkownikow. Na wstępie chciałem się przywitać chociaż nie jestem nowym użytkownikiem tylko nie mogę się zalogować na forum na swoje stare dane.
    Mój problem polega na tym że chciałem zrobić sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji i nie wiem jak to zrobić. Ekran ma panel sterujący z przyciskami ale jest on duży i brzydki i nie będę takiego montował na ścianie ale z kolei ma w sobie odbiornik radiowy do pilota więc nie mogę się go całkiem pozbyć. Chciałbym przerobić ten układ dodając do niego włącznik żaluzji. Załączę zdjęcia wszystkich komponentów. Nie wiem jak się za to zabrać. Jeśli zasiłek włącznik żaluzji oddzielnym prądem to pewnie przy wlaczaniu spali się cały panel a tego nie chce. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

Sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji Sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji Sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji Sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji Sterowanie ekranem projektora włącznikiem do żaluzji
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Zmierz napięcie sterujące tym ekranem projektora, które steruje silnikiem. Będzie musiał takie zasilanie zapewnić z zewnątrz. Zapewne będzie to napięcie stałe DC a jego polaryzacja +- lub -+ steruje kierunkiem. W twoim panelu są przekaźniki sterujące. Zamieniasz je na klawisze od rolet i łączysz odpowiednio. Odczytaj jakie są przekaźniki, ile amperów przenoszą i sprawdź czy klawisze mają taką obciążalność prądową. Jeśli klawisz nie przeniesie prądu silnika to się uszkodzi należy więc zrobić to na przekaźnikach. Trzeba to sprawdzić.
  • Poziom 3  
    A czy podłączając zewnętrzne zasilanie do przycisku nie spalę oryginalnego panela który też jest podłączony do zasilania?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Zrób zdjęcie podpisów (oznaczeń) pod tymi zielonymi zaciskami. Do czego służą te zaciski po prawej stronie? Nie do sterowania przypadkiem. Ten przycisk od rolet ma równocześnie sterować roletami czy tylko ekranem?
  • Poziom 3  
    Tylko ekranem. Nie byłoby problemów jakbym wywalił ten panel ale on ma odbiornik sygnału od pilota. Trzeba faktycznie pomierzyć napięcia. Na zdjęciu widać trochę te oznaczenia
  • Poziom 24  
    stomat napisał:
    Zrób zdjęcie podpisów (oznaczeń) pod tymi zielonymi zaciskami. Do czego służą te zaciski po prawej stronie? Nie do sterowania przypadkiem. Ten przycisk od rolet ma równocześnie sterować roletami czy tylko ekranem?

Montowałem coś podobnego były to wejścia sterujące impulsowe tzn zwarcie styków na ok 1sek =ruch ponowne zwarcie =stop. Wówczas autor musiałby pociągnąć przewody od włącznika do miejsca gdzie ulokuje sterownik. Oczywiście najpierw sprawdzić. Jakaś instrukcja?
  • Poziom 3  
    stomat napisał:
    Do czego służą te zaciski po prawej stronie? Nie do sterowania przypadkiem.

Nie wiem do czego to jest bo nie jest podpisane. Podpisy są tylko w tej środkowej kostce. I patrząc od prawej jest to earth line, neutral up i down. Ta skrajna prawa kostka też jest taka sama ale bez podpisów.

Dodano po 1 [minuty]:

markus-19 napisał:

Wówczas autor musiałby pociągnąć przewody od włącznika do miejsca gdzie ulokuje sterownik. Oczywiście najpierw sprawdzić. Jakaś instrukcja?

Tylko jak podłączyć kabel z włącznika do tego oryginalnego panela?
  • Poziom 35  
    Bez mierzenia mogę powiedzieć że będzie 230V AC. Podawane raz na jeden przewód raz na drugi. Można by po prostu podłączyć ten przycisk równolegle, ale problem może być gdy ze sterownika, np. z pilota naciśniesz "w dół", a w tym samym czasie z przycisku "w górę", wtedy byłby klops.
    Obstawiam że te zaciski po prawej służą do podłączenia dodatkowych przycisków sterujących.

Zewrzyj na krótko np. dwa skrajne prawe zaciski.
  • Poziom 3  
    stomat napisał:
    obstawiam że te zaciski po prawej służą do podłączenia dodatkowych przycisków sterujących.

Dzisiaj po pracy pomierzę te napięcia i zobaczę ta druga kostkę. Może faktycznie ona jest do włącznika
  • Poziom 24  
    stomat napisał:
    Bez mierzenia mogę powiedzieć że będzie 230V AC. Podawane raz na jeden przewód raz na drugi. Można by po prostu podłączyć ten przycisk równolegle, ale problem może być gdy ze sterownika, np. z pilota naciśniesz "w dół", a w tym samym czasie z przycisku "w górę", wtedy byłby klops.
    Obstawiam że te zaciski po prawej służą do podłączenia dodatkowych przycisków sterujących.

Tylko środkowa złączka wygląda na wyjście sterowania silnikiem, tutaj bym nie ingerował. Co do złączki po prawej pewności nie ma... Jakiś model?
    Jak odkrecisz płytkę są tam przyciski, u mnie były one połączone ścieżkami przez rezystor ze złączka może metodą macajewa się dojdzie.