Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher 502m - złożenie pokrętła, oraz wyciek przy uszczelce

13 Cze 2019 08:25 303 7
  • Poziom 2  
    Na wstępie powiem że zdjęcia z mojego karchera zamieszczę dziś wieczorem gdyż jestem poza domem jednak chcę wpierw przybliżyć temat

rozebrałem tą plastikową pokrywę z pokrętłem
    jest tam
    blaszka dociskowa
    element włącznika - który jak się palcem dociśnie normalnie włącza karcher
    ten mały biały plastikowy guzik - docisk do wlacznika
    trzpień ktory przymocowany jest do pokrętła
    pokrętło

problem w tym że nie potrafię tak tego złożyć aby po zamknięciu pokrywy przełącznik włączał karcher
    tak na logikę patrzę z boku przy zamykaniu i w ogóle ten trzpień (patrz zdjęcie) nie dochodzi do tego plastikowego guzika co działa jak wajcha do przełącznika

efekt mam taki: ze jak złoże wszystko to przełącznik jakby przełączał - ale tak w powietrzu jakby - nie dociskając do włącznika co w efekcie da zapłon.

zdjecia zamieszczę dziś wieczorem jednak zależy mi aby osoba która się zna na temacie mogła wcześniej zobaczyć ten wpis i pomogła bo naprawdę nie mam już sił

drugi temat to mam wyciek znad uszczelki tu zaraz jak kabel wchodzi od lancy - tam jest taki zaczep złoty co się blokuje na zatrzask z dwóch stron - i pod nim jest uszczelka - podejrzewam że z racji lat sparciała i trzeba wymienić - tu już części znalazłem - pytanie czy cały zatrzask metalowy trzeba kupować z uszczelką i tym plastikową rurką na która wciska się wężyk od płynu czy można samą uszczelkę...

w załączniku zdjęcia dwóch tych białych elementów - z innego wątku - które nie współgrają u mnie i nie powodują załączenia urządzenia

Karcher 502m - złożenie pokrętła, oraz wyciek przy uszczelce Karcher 502m - złożenie pokrętła, oraz wyciek przy uszczelce
  • Poziom 14  

Opis jest na obrazku. mam nadzieję, że tylko to.

Jednak na zdjęciu słabo widać napis.
    Kołek na włączniku musi wejść w otwór na pokrywie. Natomiast p[pokrętło włącznika na pokrywie musi być w pozycji wyłącz. I to chyba wszystko. Sprężyna ma tak być jak na zdjęciu.
  • Poziom 2  
    Witam
    Wszystko zrobiłem jak trzeba ten czerwony trzpien wchodzi idealnie gdyż nawet ucialaem a raczej spilowalem od góry to miejsce gdzie ma wejść i widzę z zewnatrz czy wchodzi dobrze.

Problem polega na tym na wyłączonym przełączniku coś blokuje jescze I pokrywa nie chce wejść. Jak przełącze na włączony to wchodzi idealnie ale nie działa.

Nie rozumiem.
    Miałem zakładać na wyłączonym ale nie wiem co robię źle. Jak założę na wyłączonym następnie przełącze na wylaczony to przy otwarciu wszystko się rozsypuje...

Podsumowując nie umiem założyć pokrywy na wyłączonym przełączniku.

Dodano po 52 [sekundy]:

Trzpien w przełączniku ma możliwość wciśnięcia tylko w jednej pozycji więc nie wiem w czym problem jest ...:( pomocy

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Dodatkowo udało mi się nagrać film z szczegółowym przedstawieniem o co chodzi :)

https://youtu.be/1SrwpW6_K9Q
  • Poziom 14  
    Przepraszam, wprowadziłem Cię w błąd. Przełącznik ma być na włącz. Załóż pokrywę, przykręć wkręty i włącz do sieci. musi działać. Faktycznie jak złożysz na włącz, a potem dasz wyłącz i podniesiesz pokrywę, to się wszystko rozsypuje. . Musisz założyć pokrywę jak jest włącznik jak jest w pozycji włącz, potem skręcić wkrętami, następnie możesz podać napięcie i wyłączyć.
  • Poziom 2  
    witam, niestety podana metoda również nie zadziałała. Fakt da radę skręcić metodą,
    ułożyć wszystko -
    pokrętło na włącz -
    złożyć i skręcić

jednak wtedy przy przełączaniu i on off nic się nie dzieje - brak zapłonu

teoretycznie już przy dociskaniu pokrywy na włącz - powinien być stały zapłon - którego tu brak..
    na pewno nie ma tam jescze jakiejś cześci pośredniej? - czemu nie mógł to być zwykły przełącznik... ehhh

co ja robię źle jeszcze.. jak z palca dotykam włącznika rusza aż miło...
  • Poziom 14  
    Naprawdę nie wiem. Wygląda, że masz wszystko dobrze.
  • Poziom 2  
    Ja też już nie wiem o co chodzi. Ręce mi opadają i nawet myśłałem że może ten trzpień jest wytarty co w przełączniku jest ten biały ale nie...
    No nic pozostaje tylko serwis i 300 zl za naprawe...

Dodano po 11 [minuty]:

A jest jeszcze coś co mogę sprawdzić , zweryfikować?

Może źle zakładam ten trzpień na pokrętle ale to chyba ma jedną tylko możliwość. może za głęboko wciskam go i on nie dochodzi do przełącznika... nie wiem już sam :(
  • Poziom 1  
    Witam sam miałem taki problem udało mi się znaleźć usterke. Należy wyciągnąć białą część zaznaczona na obrazku. Pod nią znajduje się ,,bolec,, który trzeba wyciągnąć trochę do góry ja uzylem małych obcążek. Teraz złożyć wszytko z powrotem. Przekretlo zakładać na pozycji ,, ON,, Karcher 502m - złożenie pokrętła, oraz wyciek przy uszczelce Karcher 502m - złożenie pokrętła, oraz wyciek przy uszczelce