Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetyczny uchwyt na deskę z przyszłości

michal2142 13 Cze 2019 11:05 678 5
  • Na wstępie przywitanie. Cześć.
    Tematem wątku będzie przygotowanie\zebranie informacji pod projekt "Magnetyczny uchwyt na Longboard - DIY".
    Pomysł narysowałam na kartce
    Magnetyczny uchwyt na deskę z przyszłości
    Ideą projektu jest uchwyt, zbudowany z dwóch prętów (pełna dowolność jeśli chodzi o typ - w moim przypadku będzie to drewno) umieszczonych na ziemi oraz na suficie. Zakończone one będą dużym magnesem (patrz obrazek). Na progach (froncie i tyle) deski również będą umieszczone magnesy.
    Pytanie do was, specjalistów, znawców, magistrów inżynierów doktorów, laików hobbystów - w jaki sposób dobrać takie magnesy żeby przy określonym ciężarze deski magnesy przyciągały się (lub odpychały, lub i to i to w zależności od dołu, góry)
    na tyle mocno/słabo żeby deska trzymała się w pionie określonym przez rury z zachowaniem odstępu między magnesami wynoszącym ok 5-10 cm. Zależy mi żeby między magnesami górnym i dolnym był odstęp (jakieś magiczne pole magnetyczne) a już w ogóle bajecznie byłoby gdyby deską dało się zakręcić :).
    Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc w temacie. W ramach rekompensaty obiecuje utworzyć wątek DIY z opisem wszystkich kroków, kosztów oraz obliczeń potrzebnych do wykonania projektu.
    Przede wszystkim bardzo zależy mi na potwierdzeniu czy projekt "magnetycznego uchwytu na deskę z przyszłości" jest wykonalny.
    Serdecznie pozdrawiam.
    Michał.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    michal2142
    Poziom 2  
    Specjalizuje się w: programista
    michal2142 napisał 3 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Rzeszów. Jest z nami od 2009 roku.
  • PCBway
    badyl00
    Poziom 28  
    Na samych magnesach się nie da. Istnieje takie urządzenie do samodzielnej budowy a wszystko znajdziesz wpisując hasło "lewitron". Pozdrawiam
  • PCBway
    michal2142
    Poziom 2  
    badyl00 napisał:
    Na samych magnesach się nie da. Istnieje takie urządzenie do samodzielnej budowy a wszystko znajdziesz wpisując hasło "lewitron". Pozdrawiam

Dlaczego na samych magnesach się nie da?
    Zastosowanie elektromagnesu jest wyjściem ostatecznym.
    michal2142
    Poziom 2  
    smax17 napisał:
    Zrób prototyp w mniejszej skali,zobaczysz dlaczego się nie da.

Taki jest plan, jutro wykonam prototyp i liczę bardzo, że mi się uda coś wymyślić (nawet jeśli musiałbym wykonać jakiś mechanizm, który będzie obracać magnesy dopóki deska nie złapie idealnego pułapu), bo w przypadku zastosowania elektromagnersu i braku prądu to mi ta deska lekko mówiąc upadnie.

Dodano po 16 [godziny] 15 [minuty]:

michal2142 napisał:
    smax17 napisał:
    Zrób prototyp w mniejszej skali,zobaczysz dlaczego się nie da.

Taki jest plan, jutro wykonam prototyp i liczę bardzo, że mi się uda coś wymyślić (nawet jeśli musiałbym wykonać jakiś mechanizm, który będzie obracać magnesy dopóki deska nie złapie idealnego pułapu), bo w przypadku zastosowania elektromagnersu i braku prądu to mi ta deska lekko mówiąc upadnie.

Prototyp wykonany, tester zawiedziony wynikami. Oficjalnie pada zamykające głowę "nie da się". Się mówi trudno, przechodzimy do budowy prototypu z wykorzystaniem elektromagnesu. Najwyżej podłączenie powerbanka na wieczne ładowanie i w razie awarii deska będzie się trzymała na powerbanku. Dzięki za aktywność w temacie!