Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kiano intelect 8 3g ms - nie instaluje systemu

13 Cze 2019 12:26 687 13
  • Poziom 5  
    Witam
    Posiadam tablet kiano intelect 8 3g ms i chciałem zainstalować na nim czysty system.

Podłączam HUB USB wpinam klawiaturę, myszkę i bootowalnego pendriva z systemem Win 10 32bit zrobionego programem Rufus, partycjonowanie GPT.

Wchodzę w BIOS naciskając ESC włączam Boot Menagera wybieram pendriva, co dziwne nie bootuje od razu tylko wchodzi w pliki na nim, więc wybieram plik bootmgr.efi. Po chwili pojawia sie logo Kiano, kilka minut później zaczyna kręcić się kółko czyli coś tam mieli... i mieli i tak kilka minut po czym czarny ekran i już nic się nie dzieje.

Wie ktoś w czym problem?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 5  
    Hm czy robienie bootowalnego pendriva tym programem różni się czymś od robienia go Rufusem. Dodam iż obraz .iso win10 pobierałem właśnie tym programem

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

może muszę wyłączyć jakieś magiczne opcje w biosie? Wyłączyłem już secure boot.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Moderator - GSM
    Skoro nie wykrywa od razu systemu tylko musisz wskazywać pliki ISO, to ten program źle tworzy pendriva. Pobierz i Przygotuj pendriva programem co podałem.
  • Poziom 5  
    Pobrałem, przygotowałem, wybrałem win 10 32bit i nadal to samo... Pendriva wykrywa w boot menu, biorę go, parę minut logo, zaczyna coś kręcić tym windowsowym kółeczkiem po czym nastaje ciemność...

Dodano po 15 [minuty]:

Dodam że prendriv przygotowany tym programem jak i programem rufus bootuje normalnie na moim komputerze.
  • Poziom 31  
    Sformatowany jako fat32 czy ntfs?
    Miałem podobny problem na pc i dopiero zmiana pamięci pomogła.
    Choć nie obyło się bez kilku prób i różnych programów.
    Często używam tego: Windows 7 USB/DVD Download Tool do instalacji win 8.1, win 10 z usb.
  • Poziom 5  
    fat32 za raz spróbuję na ntfs i tym narzędziem

Dodano po 10 [minuty]:

hm nie wykrywa pendriva z win 10 w systemie ntfs

Dodano po 9 [minuty]:

spróbuję jeszcze z win 8.1 przygotować tym programem

Dodano po 30 [minuty]:

z win 8.1 na ntfs ta sama sytuacja

Dodano po 2 [minuty]:

dodam że jak włączam tablet to raz pojawia się samo logo kiano z kółkiem wczytywania windowsa, a raz logo kiano kółko wczytywania i napis przygotowanie do automatycznej naprawy po czym i tak nic się nie dzieje

Dodano po 26 [minuty]:

a może dałoby się podłączyć go jakoś do pc i wtedy wgrać? po przytrzymaniu power + i - na sekunde pojawia się fastboot i znika może przez niego sie jakoś da wgrać..
  • Poziom 5  
    Nikt nie ma pomysłu ?
  • Poziom 5  
    to ten tablet ma recovery? myślałem że tylko bios.. jak można to przywrócić?
  • Poziom 39  
    Zrób sobie najpierw kopię biosu z tego co wiem często po próbie instalacji lub aktualizacji np do win 10 występują problemy i lepiej dmuchać na zimne. Kopię możesz zrobi programem w załączniku powinien ruszyć. Czasem aby zadziałał trzeba wyłączyć devendera lub antywirusa. Po zgraniu możesz go tu udostępnić. Wsad o ile się nie mylę powinien zając jakieś 8MB. Mając bios będzie łatwiej zerknąć w opcje biosu .

Jeśli masz w ustawieniach BIOSU Boot Type: to sprawdź i napisz co tam masz wybrane.
    : Dual type, Legacy type or UEFI type

Jak już uda ci się zainstalować windowsa to tu masz sterowniki jakbyś szukał.
  • Poziom 5  
    Kopię biosu, ale jak skoro tablet się nie włącza?
    W zakładce Boot mam ACPI, USB Boot, EFI Device First, Fast Boot win8, automatic failover, nie widzę nigdzie legacy czy uefi...
  • Poziom 39  
    Rafcio_3D napisał:
    Kopię biosu, ale jak skoro tablet się nie włącza?

Nie pisałeś o tym w takim razie musisz stworzyć nośnik instalacyjny windows 10 86x na 8GB pendrive programem MediaCreationTool. Pamiętaj bateria tabletu musi być najlepiej naładowana do pełna. Instalując system HUB USB najlepiej jak by miał swoje zasilanie. Podeślij zdjęcie jak ten twój bios wygląda w zakładce BOOT.