Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna III 2011r 2.0 benzyna - nie działa klimatyzacja

13 Cze 2019 14:55 693 7
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich, problem jest z klimatyzacją w Renault Laguna III. Klimatyzacja świeżo nabita, po uruchomieniu na panelu klimatronic AC, wentylator chłodnicy uruchamia się, a sprężarka (cewka) nie. Cewka elektromagnesu klimatyzacji sprawdzona jest dobra, nie dochodzi w ogóle napięcie + do cewki. Po podłączeniu do komputera wyskoczył mi błąd B1216 - przekaźnik sprężarki klimatyzacji. Może ktoś miał taki problem? Albo podpowie gdzie szukać tego przekaźnika. Z góry dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    W module UPC obok akumulatora. Sprawdź bezpiecznik cewki na odwrotnej stronie modułu.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    milejow napisał:
    W module UPC obok akumulatora. Sprawdź bezpiecznik cewki na odwrotnej stronie modułu.

Kolego bezpieczniki w UPC sprawdziłem i są dobre .Tylko nie wiem gdzie będzie przekażnik cewki elektromagnesu sprężarki , czy to będzie UPC do wymiany
  • Poziom 43  
    Czasem pomaga skasowanie błedów w klimie i silniku. Bezpieczniki sprawdz próbówką na wlączonym zapłonie.
  • Poziom 11  
    andrzej20001 napisał:
    Czasem pomaga skasowanie błedów w klimie i silniku. Bezpieczniki sprawdz próbówką na wlączonym zapłonie.

Kolego bezpieczniki sprawdzone na uruchomionym silniku i "klimatyzacji" próbówką wszystkie dobre. Komputerem skasowane błędy wcześniej w całym systemie i za każdym razem po skasowaniu i uruchomieniu silnika wraca błąd B1216- przekaznik sprężarki klimatyzacji
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przekaznik jest w upc ale sprawdz ciągłość przewodu ze sprzegła do upc . Bezpiecznik 22 10A . Biała wtyczka 16pin, pin nr 10 sterowanie sprzęgła, Renault Laguna III 2011r 2.0 benzyna - nie działa klimatyzacja
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem, sprawdziłem bezpiecznik oraz pin 10 na białej kostce, na AC off jest tam 5V, na AC ON jest 14V wiec sterowanie wygląda wg mnie OK. Gdzie szukać dalej ?