Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt (nudy) - Pogłos sprężynowy.

Justyniunia 15 Cze 2019 10:25 3582 43
    jankomuzykant
    Poziom 13  
    arturavs napisał:
    Akurat nie na tym polega. W tym efekcie długość opóźnienia jest zmieniana generatorem LFO, co daje odstrojenie sygnału.

Ale właśnie to napisałem :) (efekty różnią się [...] zmianami opóźnienia w czasie, różnymi modulacjami itd). Każdy z efektów z opóźnieniem mniejszym od 20 ms nazywa się efektem modulacyjnym i zawiera LFO (zwykle trójkąt).
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    arturavs
    Poziom 41  
    Cytat:
    Wszystko gra. Dosłownie! Obie cewki są sprawne i "czytają" sygnał ze sprężyn.

Niestety nie u mnie. Po kontakcie na pw. z jednym z Kolegów sprężyna zmieniła właściciela.
    Justyniunia
    Poziom 32  
    Czy posiada ktoś sprężynę pogłosową, ale jak najmniejszą?
    Chętnie odkupię/zamienię się za coś.
    Moja ma ponad 40cm...
    Jest na allegro fajna, malutka, ale 50zł to trochę dużo (tak mi się wydaje)

arturavs - skąd ten cytat?
    arturavs
    Poziom 41  
    Justyniunia napisał:
    skąd ten cytat?

Od Kolegi do którego powędrowała sprężyna.
  • PCBway
    bslaw
    Poziom 17  
    Nikt nie wspomniał o pogłosie uzyskiwanym przy pomocy taśmy magnetycznej ganianej w kółko...
    jankomuzykant
    Poziom 13  
    bslaw napisał:
    Nikt nie wspomniał o pogłosie uzyskiwanym przy pomocy taśmy magnetycznej ganianej w kółko...

Taśma nie robiła pogłosu, tylko echo. Czasem tego echa było dużo, ale wciąż rozróżnialne. Pogłos jest wtedy, gdy poszczególnych odbić nie sposób odróżnić (z wyjątkiem tzw. pierwszych odbić).
    wintex
    Poziom 11  
    W latach 80-tych grałem w zespole muzycznym.
    Mieliśmy wówczas pod wocal wzmacniacz Vermona 100 z pogłosem sprężynowym. Ponieważ nie byliśmy
    zadowoleni z efektów jego działania więc zbudowałem kamerę pogłosową
    opartą o magnetofon ZK 120 .Działało to bardzo dobrze .Takie to były czasy.
    arturavs
    Poziom 41  
    wintex napisał:
    zbudowałem kamerę pogłosową
    opartą o magnetofon ZK 120

Jak regulowałeś czas pogłosu? Prędkością przesuwu taśmy, czy odległością głowicy?
    wintex
    Poziom 11  
    Prędkością przesuwu taśmy.Dwie głowice kasująca i zapisująca z magnetofonu i trzecia
    odczytująca którą zamocowałem w niedużej odległości od głowicy zapisującej.
    Justyniunia
    Poziom 32  
    W fabrycznych odległość między odczytującą a zapisującą jest regulowana. Możemy zmieniać czas opóźnienia.

Prędkość taśmy nic nie zmieni za wyjątkiem pogorszenia jakości dźwięku przy zmniejszaniu prędkości.
    wintex
    Poziom 11  
    Prędkością przesuwu taśmy osiągniesz ten sam efekt i jest to proste do wykonania.
    arturavs
    Poziom 41  
    wintex napisał:
    Prędkością przesuwu taśmy.

Jak to zrobiłeś? Tam był silnik klatkowy ze zwartym zwojem. Wymieniłeś silnik?
    Justyniunia napisał:
    Prędkość taśmy nic nie zmieni za wyjątkiem pogorszenia jakości dźwięku przy zmniejszaniu prędkości.

Zmieni, ale też i wpłynie na jakość sygnału.
    wintex
    Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o silnik to użyłem taki ,który był wtedy dostępny czyli szczotkowy.
    Problem z takim silnikiem jest taki,że trzeba dodać filtr ,żeby zlikwidować zakłócenia.
    Taśma przesuwa się z większą prędkością niż w typowym magnetofonie przez co jakość
    sygnału jest dobra.