Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin E08 2019 Czerwiec

Studento 25 Jun 2019 23:46 13461 116
    Matix074
    Level 2  
    Jaki typ łącznika? Jednobiegunowy czy dzwonkowy(chwilowy) z samoczynnym powrotem?
    konrad12165
    Level 6  
    Styk AS 10 chyba powinien zostać wolny i podłączenie tylko na 12, wiec dla mnie schematy tez nie jasne
    Wago firmy wago
    Level 6  
    @t0m3k22 @Vaen

Ani jeden ani drugi układ nie jest poprawny
    Expoo
    Level 4  

Tak powinien wyglądać poprawiony schemat ten 1 co został tutaj umieszczony, czarna kreska to miejsca gdzie nie powinno tego być a czerwona to poprawne połączenie
    Schemat jest dobry, potwierdzony w praktyce, ponieważ układ zadziałał
    Vaen
    Level 2  
    @Wago firmy wago Schemat połączeń jest jak najbardziej poprawny, w ten sam sposób układ został połączony na egzaminie i działał poprawnie.
    Wago firmy wago
    Level 6  
    Ja nie podawałem zasilania bezpośrednio z bezpiecznika tylko z 12 styku AZ i zadziałało
    Expoo
    Level 4  
    Wago firmy wago wrote:
    Ja nie podawałem zasilania bezpośrednio z bezpiecznika tylko z 12 styku AZ i zadziałało

I powinno zadziałać, kiedy czujnik zmierzchowy wykryje "ciemnosc", styki 10-12 AZ stykają się i napięcie przechodzi dalej, to prawie tak samo jakby się podlaczylo do bezpiecznika tylko, że w twoim przypadku musi zostać spełniony dodatkowo warunek zadziałania tych styków, końcem końców jest dobrze
    Expoo
    Level 4  
    t0m3k22 wrote:
    a dlaczego moje jest złe?? #93

Lampka oraz zasilanie AZ jest podłączone przed bezpiecznikiem nadpradowym, a powinno być za oprócz tego reszta jest dobrze
    t0m3k22
    Level 8  
    Expoo wrote:
    t0m3k22 wrote:
    a dlaczego moje jest złe?? #93

Lampka oraz zasilanie AZ jest podłączone przed bezpiecznikiem nadpradowym, a powinno być za oprócz tego reszta jest dobrze

czyli jak mogło by to być inaczej pomożesz prosze
    Rudini128
    Level 1  

Tak moim zdaniem powinien wyglądać schemat do zadania praktycznego E08.
    Mam pewność, że działa, ponieważ robiłem instalacje na zajęciach praktycznych według sporządzonego schematu i wszystko działało jak należy. Mam nadzieję, że pomogłem.

Dodano po 38 [sekundy]:

Mam pewność, że działa, ponieważ robiłem instalacje na zajęciach praktycznych według sporządzonego schematu i wszystko działało jak należy. Mam nadzieję, że pomogłem.
    Expoo
    Level 4  
    Twój schemat zadziałałby ale jego zabezpieczenie nie byłoby tak skuteczne jak na poprawionym. Prawidłowo po bezpieczniku b6 wszystko powinno być podłączone. Wiec:zasilanie lampki, oraz zasilanie AZ powinno powedrowac z toru pradowego zaraz bo nadprodowce

Biały to zamazane a czerwony to dobrze

Dodano po 6 [minuty]:

[quote="Rudini128"]Egzamin E08 2019 Czerwiec

Nic dziwnego za zadziałał, różni się nieco od tych które podalismy ponieważ AS posiada 2 możliwości podłączenia ty wybrałeś ten 2 czyli z wykorzystaniem zacisku nr. 10 Egzamin E08 2019 Czerwiec
    Gar1234
    Level 6  
    Co do poprawek schematu się zgodzę, ale według mnie nie ma różnicy który sposób wybierzemy przy podłączeniu automatu schodowego. Chociaż w sumie jakby się przypatrzeć to jeśli byśmy zrobili sposobem nr 1 to by przy przytrzymaniu przycisku by żarówka się świeciła. Może to jest jakaś kombinacja która jest stosowana w wyjątkowych sytuacjach. Więc w sumie @Expoo ma rację i trzeba korzystać z drugiego schematu. Chociaż powinna być informacja w arkuszu jak ma być zrobione, a nie zostawia się egzaminowanego, z tym wyborem.
    Expoo
    Level 4  
    Moim zdaniem to zależy też od komisji, według której 1 sposób jest lepszy od 2 i na odwrót, tak czy owak oba będą działać, no chyba że producent lubi robić elektryków w uja..
    Rezystor240
    Level 41  
    Witam ponownie, dziś miałem egzamin. 100% jedyna uwaga to pomiar przewodu PE lampa - puszka był wykonany po próbie prądu. Pomiar wyszedł prawidłowo. Schemat narysowany prawidłowo. Co będę się rozpisywał po prostu 100%, otrzymam świadectwo to się pochwalę.

Dodano po 1 [minuty]:

Jedyny prawidłowy schemat jest w 63 poście. Tyle w tym temacie.
    EndriuL1
    Level 2  
    Ja też już po egzaminie, było troche trudno ale zdane a co do przycisku i schematow schodowego to ja wybrałem ten z podłączeniem do 10 i podaniem napięcia ze zmierzchowego ponieważ biorąc z zabezpieczenia światło mrugalo ten ułamek sekundy, a tak to zadziałało bez problemu, choć był stres przed uruchomieniem ale był w porządku egzaminator.
    leszeksiwek05
    Level 9  
    Wie ktoś co dokładnie trzeba narysować w arkuszu?
    Rezystor240
    Level 41  
    EndriuL1 wrote:
    był stres przed uruchomieniem

Bez przesady, uruchamiałeś tylko sterowanie lampy a nie krzesło elektryczne :wink:
    Gdyby nawet Ci nie wyszło za pierwszym razem, to masz możliwość poprawienia układu przy odłączonym napięciu. Zgłaszasz gotowość, czyli sprawdzenie już poprawnie zmontowanego przez Ciebie układu. Chyba że czas Ci się skończy, to nie ma wybacz. Lecz ja zmontowałem układ w czasie i zdążyłem jeszcze go rozebrać.
    Tyle.
    radex324
    Level 23  
    Teraz długie oczekiwanie na wyniki i dyplomy.
    radex324
    Level 23  
    Można juz odbierać w szkole dyplomy. Nawet ładnie poszły egzaminy. Egzamin E08 2019 Czerwiec
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Gratulacje!