Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadchodzi PCIe 5.0 - czy Twoje laboratorium jest na nie gotowe?

ghost666 14 Cze 2019 14:00 927 1
 • Nadchodzi PCIe 5.0 - czy Twoje laboratorium jest na nie gotowe?
  PCI Express 5.0 to kolejny krok w rozwoju standardu PCI, służącego do podłączania kart rozszerzeń w komputerach PC. PCIe wykorzystuje transfer w standardzie NRZ (bez powrotu do zera). nowy PCIe w wersji 5.0 podwoił szybkość transmisji względem poprzedniej iteracji standardu - PCIe 4.0. Wzrosła ona z 16 GT/s do 32 GT/s. Tak ogromny przyrost prędkości transmisji reprezentuje, oprócz ogromnych szans dla projektantów urządzeń komputerowych, także duże wyzwanie dla personelu testującego nowe projekty, zwłaszcza pod kątem tłumienia kanału oraz odbicia fal w kanałach transmisyjnych PCIe.

  Więcej na temat prowadzenia pomiarów w systemach PCIe 5.0 dowiedzieć można się z dokumentów opublikowanych przez firmę Keysight pod zbiorczym tytułem: "PCIe 5.0 Interkonekt dla peryferiów nowej generacji". W dokumencie tym zebrano szereg wartościowych informacji na temat metodyki testowania i pomiarów PCIe 5.0.

  Podręcznik pobrać można tutaj, po zalogowaniu się i podaniu podstawowych informacji.

  Źródło: materiały prasowe firmy Keysight

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  tabula_rasa
  Poziom 22  
  Artykuł ciekawy, pobudzający i prowokujący. Jaki ma być kąt tłumienia kanału i odbicia fal?