Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

12V DC 3,2 A po skrętce jako PoE -> Mini przetwornica step down 48 na 12V

14 Cze 2019 15:19 162 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Potrzebuje przepuścić DC 12V 3,2 A po skrętce Cat5 długości kilkunastu - kilkudziesięciu m . Na napięciu nominalnym nie da rady, bo za duże spadki napięcia przy takim prądzie. Komercyjne rozwiązania tego typu spotkałem max na 1 - 1,2 A. Pomysł dwa to normalne POE po jednej stronie, a a po drugiej przetwornica step down 48-12V obsługująca wskazane 3,2A.
    Pytanie w jakiej najmniejszej obudowie coś takiego dałoby się zmieścić - ktoś spotkał taki produkt dostępny komercyjnie ?
  • Poziom 29  
    Polecam użyć jakiegoś switcha z PoE a po drugiej stronie zastosować złącza RJ45 power jack od Molex'a: 85791-2020 lub podobne z tej rodziny.
  • Poziom 32  
    PoE nie jest w zasadzie standardem umożliwiającym zasilanie urządzeń dużej mocy. Z używanych przeze mnie inżektorów miały one chyba max 0,5A czyli 24W. Oczekujesz na wyjściu ponad 38W-to sporo. Komercyjnych rozwiązań nie spotkałem, ale mnóstwo jest na rynku niewielkich przetwornic step-down, które poradzą sobie z tym problemem. Jeżeli chodzi o wielkość to szacuję 2 pudełka od zapałek max. Oczywiście trzeba im zapewnić obudowę i chłodzenie. Trzeba będzie też trochę podłubać w sieci, żeby znaleźć takie, które akceptują te 48V z zapasem na wejściu. Popularne na XL4016 czy LM2596 nie bardzo się nadadzą.
  • Poziom 10  
    No właśnie szukałem i te step down są albo małe na 1,5A max albo duże na 5A wielkości połowy zasilacza komputerowego. Prośba o kolejne wskazówki :-)
  • Poziom 21  
    Chyba coś słabo kolega jednak szukał:
    https://www.tme.eu/gb/katalog/dc-dc-converter...24%3A1481941%2C1499769%2C1585793%2C1604592%3B

I tu przykładowe rozwiązanie:
    https://www.tme.eu/gb/details/psd-45c-12/dc-dc-converters/mean-well/

Dodatkowo jest coś takiego jak "brick size" stosowany do określenia pewnych standardów wymiarowych w przetwornicach DC/DC dla telecomu. Tam jest dośc duża gęstość mocy więc i w małych rozmiarach większość. Szukaj np. 1/8 brick DC/DC