Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matsui 28" - jaki kod wpisać?

Grzegorz_bt 14 Sep 2005 13:57 2847 22
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Witam, mam TV j.w. typ 28WN05. Ktoś wpisał kod i jest problem. Jak to wyłączyć ew. zmienić?
    Dziekuję i pozdrawiam.
    Grzegorz
    Moderated By DiZMar:

Podawaj model sprzętu w temacie - reulamin

Indyczes
    Level 33  
    Wstaw nowa pamięć zapisaną pewnym wsadem i powinno pomóc.
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Dziękuję za podpowiedź..... ale to dla mnie duże wyzwanie. Jestem w Anglii i to trochę trudne w tych warunkach. Wiem, że można prościej.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    Indyczes
    Level 33  
    Można prościej jak się zna sposób,jak się nie zna to tylko wymiana pamięci ratuje sytuację.
    Pozdrowienia.
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Witam,
    Indyczes, jeśli znasz sposób to podziel sie informacją. Jak już pisałem jestem w Anglii i wymiana pamieci to tutaj dość kłopotliwa sprawa.
    Pozdrawiam, Grzegorz
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    no nie zadziałał ten sposób. Siedzę i próbuje trafić. :).
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    mimelektronik
    Level 26  
    wciśnij jednoczesnie 7 z pilota i volume- z kalwiatury lokalnej i przytrzymaj 5 sekund
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    mimelektronik wrote:
    wciśnij jednoczesnie 7 z pilota i volume- z kalwiatury lokalnej i przytrzymaj 5 sekund

Dzięki za podpowiedź ale ten TV niema klawiatury lokalnej. Kombinowałem z tą 7-ką i vol- z pilota ale bez skutku.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Witam po dłuższej przerwie,
    klient zostawił mi ten TV na części więc mogę teraz spróbować podstawić pamięć z nowyn wsadem.
    Czy ktoś mógłby mnie pokierować jak po kolei to zrobić w tym TV?
    W TV jest pamięć S24C04BT.
    Dziękuję z góry.
    Grzegorz
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    mógłbyś mnie poinstruować jak zaprogramować pamięć....dzieki z góry.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Zwykła pamięć 24C04, najprostszy programator eeprom 24Cxx - nawet druciak, program ICprog lub Ponyprog. To wszystko. Polecam pierwszy program, ponieważ zawiera opcję sterowania portami pod win xp, w przypadku drugiego, musisz zainstalować userport lub dlportio. Odpalasz program, otwierasz plik z dump'em, programujesz układ i wszystko.
    Pozdr.
    P.S. Jeżeli eeprom jest lutowany do płyty, to zaopatrz się w podstawkę pod niego - jak C coś nie wyjdzie, nie musisz go wylutowywać drugi raz.
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Bardzo dziękuję Ci Maciek_S za szczegółową podpowiedź. Zabieram sie do pracy. muszę jeszcze gdzieś zdobyć dobry wsad.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Witam po przerwie,
    Proszę o info na temat wsadu do tego TV. Niestety nie znalazłem w necie. :(
    Mam już sprzęt i chcę spróbować zapodać wsad i odpalić TV.
    Dziekuję z góry i pozdrawiam,
    Grzegorz
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Procesor Orion 195C7PAK OECF003B
    plenin
    Level 18  
    Panowie trafił mi się identyczny przypadek. Aby wyłączyć elektroniczną blokade należy wprowadzić odbiornik w stand-by i przytrzymać ok 10sekund przycisk 7 na pilocie. Potem ponownmie włączyć już bez blokady. W moim przypadku także nie było klawiatury lokalnej a opisany sposób zadziałał w 100%. Pozdrawiam. Mam nadzieje że pomogłem.

Opisywany model to Matsui 28WN04

Dodano po 8 [minuty]:

Zapomniałem dodać. Przed wejściem w stand-by głos ustawiamy na minimum!!
    Grzegorz_bt
    Level 16  
    Witam,
    niestety, ten sposób nie działa na mój TV. Próbowałem różnie i za każdym razem po włączeniu prosi o kod. Moż coś robię nie tak?
    Kolega plenin nie wspomniał czy podczas przymania 7-ki dioda na przednim panelu ma zamrugać czy nie?
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    plenin
    Level 18  
    Nie pamiętam czy mrugała ale napewno TV się nie włączał. Dopiero po tych 10sek trzymania 7-ki włączam pilotem i TV działał już bez kodu. Powiem Ci że jeśli nie pasuje ten kod szukaj bardziej informacji na angielskich forach bo w sumie w Polsce za wile tych odbiorników niema i sama wiedza na ten temat jest ograniczona. Ewentualnie jak mówili wcześniej koledzy zaprogramować EEPROM wsadem z elektrody. Sam wcześniej tak robiłem i wiem że ten wsad działa w 100%. A opisany sposób znalazłem tylko dlatego że z lenistwa nie chciało mi się otwierać TV. W moim przypadku zadziałało także nie wiem co poradzić. W każdym bądz razie jeśli coś znajdziesz to napisz. Wiadomości nigdy nie za wiele. Pozdrawiam i życze powodzenia ;)