Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 1.8 benzyna (1998) nie odpala.

14 Cze 2019 23:03 228 3
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z samochodem marki volvo model V40 1.8 (115km). Pod dwóch dniach od zakupu jadąc na rezerwie poczułem szarpanie i spadanie z obrotów. Dodając gazu dusil się. Po minucie kulania się na pobliski parking stanął na Amen( nie dało się go odpalić).Pomyślałem że to koniec paliwa, tak więc poszedłem na stację kupiłem 5l i zalałem (zajęło mi to z godzinę bo stacja była daleko). Odpaliłem, ujechałem z 3km i znowu to samo. Na następny dzień samochod odpalił bez problemu lecz po paru minutach chodzenia na wolnych obrotach stało się to samo. Pierwsze co przyszło mi na myśl to filtr paliwa. Wymieniłem go na nowy. Nic nie pomogło, a wręcz przeciwnie przestał odpalac. Zacząłem sprawdzać przepustowość przewodów paliwowych I każdy był drozny. Idąc przewodami paliwowymi doszedłem do listwy wtryskowej pod którą znajduje się regulator ciśnienia paliwa. Zdjąłem go i przewód który do niego prowadził. Przewód podpialem pod manometr który wskazywał 2.5 bara. Tak więc pomyślałem że to pompa paliwa. Wymieniłem pompe paliwa i po ponownym pomiarze miała ponad 3 bary. Na regulatorze ciśnienia pisze 3 bary tak więc pomyślałem że działa od trzech barów. Wymieniłem regulator na używany ponieważ nowy trochę kosztuje I teraz żałuję bo byłbym pewny że jest dobry. Ale kupiłem go z "gwarancja" miesięczną na allegro więc chyba można im ufać. Ustaliłem że regulator wcale nie podaje paliwa na listwe wtryskową. Po ominieciu regulatora I podaniu paliwa bezpośrednio na listwe wtryskową wtryski pulsacyjnie pryskają paliwem więc wtryski chyba mogę wykluczyć. Dodam że na plaku go odpaliłem na moment ale po odpuszczeniu podania plaka gaśnie. Iskra jest. Ciśnienie na przewodzie przed regulatorem ciśnienia paliwa ponad 3bary a paliwa na listwie wtryskowej jak nie było tak nie ma. Jeśli napisałem coś źle lub dodałem w złym dziale tematyki to przepraszam jestem tu nowy, prosze o wyrozumiałość i pomoc :)
  • Admin grupy komputery
    Jeśli stary filtr paliwa przepuścił bród, to może sprawdź sitka przed wtryskiwaczami.
    Jaki to dokładnie silnik? Zwykłe 1.8 B4148S, czy 1.8GDI?
  • Poziom 3  
    Kodu silnika nie znam ale mogę podać numer vin: YV1VW1223XF323939 (Benzyna). Dodam że przed założeniem filtra paliwa nie było go w ogóle. Jest miejsce przy baku na filtr. Ale komuś chyba przeszkadzał i go usunął... A te sitka przed wtryskami to są na wtryskach? Czy gdzie?
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    szuba20 napisał:
    A te sitka przed wtryskami to są na wtryskach? Czy gdzie?
    Wewnątrz, można je wyjąć palcami po zdemontowaniu wtrysku, listwy.
    Volvo V40 1.8 benzyna (1998) nie odpala.